Теплоізоляційні матеріали для покрівлі

Теплоізоляційні матеріали для покрівлі

Кожна людина, що збирається побудувати власний будинок з бруса, мріє про затишок і комфорт. Для того, щоб будинок став дійсно зручним, необхідно відповідально підійти до такого питання, як утеплення покрівлі.

Навіть при самому інтенсивному обігріві житла в зимовий час, в будинку буде холодно, якщо через погано утеплену покрівлю тепло буде передаватися в атмосферу. Проблема теплоізоляції покрівлі не менш актуальна і влітку. Нагріваючись під жаркими сонячними променями, дах брусового будинку зробить життя мешканців житла абсолютно нестерпним, і це не виправлять системи вентиляції та кондиціонування. Тому краще всього один раз витратитися на якісну теплоізоляцію покрівлі і забезпечити комфорт в будинку при мінімальних енерговитратах і рахунках за електроенергію.

Матеріали для теплоізоляції

При утепленні даху необхідно правильно підібрати теплоїзолірующий матеріал. Матеріали відрізняються за своїми фізико-механічними властивостями і за технологією монтажу, володіють різними складами, відрізняються по щільності, коефіцієнту теплопровідності.

Матеріал для утеплення покрівлі будинку з профільованого бруса повинен володіти:

-достатньої морозостійкістю,

-біостійкістю,

-водостійкістю,

-паропроникністю,

-не повинен виділяти токсичні і різко пахнуть речовини.

Щільність утеплювача повинна бути невеликою, щоб не обтяжувати перекриття. Для утеплення покрівлі використовують теплоізоляційні матеріали, виконані з трьох основних видів матеріалу: мінеральна (кам'яна) вата, скловата і пінополістирол.
Мінеральна (кам'яна) вата

Мінеральна вата - це загальна назва теплоізолюючих матеріалів, виготовлених на основі синтетичних сполучних з мінеральної сировини, яким служать гірські породи, шлаки металургійного виробництва та відходи виробництва скла. Мінеральна вата, отримана з шлаків, недовговічна в умовах підвищеної вологості та різких змін температури, тому для утеплення покрівлі будинку з бруса частіше використовується кам'яна вата, виготовлена з розплавлених гірських порід. Теплоізолюючі властивості мінеральної вати досить високі, крім того, вона володіє високою стійкістю до дії хімічних речовин.

Скловата для утеплення покрівлі будинку з бруса

Для отримання скловолокна використовують відходи скляного виробництва або матеріали, що застосовуються при виготовленні скла. Скловата має:

-відмінними теплоізорляціоннимі;

-звукоізолюючі властивості,

-хімічної і температурної стійкістю,

-низькою щільністю.

Волокна скловати мають товщину від 3 до 15 мкм, а довжину до 4 разів більше, ніж у кам'яної вати. Скловата практично повністю складається з волокон, що забезпечує їй високу вібростійкість. При монтажі утеплення з скловати необхідно враховувати те, що підвищена ламкість скляних волокон може призвести до негативного впливу уламків на шкіру і легені. Цей теплоізоляційний матеріал може використовуватися при будівництві лазні з бруса під ключ.

Негативною властивістю мінеральної вати (і кам'яної, і скловати) може бути виділення в навколишнє повітря формальдегіду, який входить до складу єднальних смол, попадання в повітря волокон також негативно впливає на здоров'я. При теплоізоляції покрівлі ці фактори мають менше значення, ніж при утепленні житлових приміщень.

Пінополістирол і безпека будинку з бруса

Пінополістирол - матеріал, виготовлений зі спіненого полістиролу, він широко застосовується для утеплення покрівлі. Перевагами пінополістиролу є висока теплоізоляція і доступність. Однак при виборі цього матеріалу для утеплення покрівлі треба враховувати високу ступінь його горючості і те, що при горінні він виділяє велику кількість отруйних речовин. Крім того, при порівняно невеликих температурах (трохи більше 80 градусів) пінополістирол втрачає форму і об'єм. Тому при виборі пінополістиролу необхідно виключити в конструкції теплоізоляції вплив високих температур та джерел займання. Найбільш широко пінополістирол використовується при влаштуванні інверсійної покрівлі.

Цей матеріал рідко застосовується в індивідуальному житловому будівництві. Брусові будинки їм краще не утеплювати на увазі його високого ступеня токсичності при горінні.

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-09)
Просмотров: 2667 | Рейтинг: 0.0/0

Коментарі до Теплоізоляційні матеріали для покрівлі, обговорення та відгуки: