Стіни з шлакобетону та їх Класифікація

Забудовники, що будують індивідуальні будинки поблизу фабрично заводських і промислових селищ, а також міст, з успіхом можуть використовувати як стінний матеріал різні шлаки і виготовлені з них стінні блоки.

Що таке шлаки?

Шлаки є відходами промисловості і підрозділяються на паливні (відходи від спалювання вугілля в промислових, паровозних і інших топках), пористі гранульовані доменні, вживані в шлакобетоні. Доменні шлаки, і особливо гранульовані, малодоступні для індивідуальних забудовників, оскільки ці шлаки поступають на заводи будівельних матеріалів, де з них виготовляють шлакобетонові блоки, перемелюють на шлаковий цемент, а також добавки до спеціальних цементів. Значно ширше поширені паливні шлаки. Вони доступніші для використання в індивідуальному будівництві.

З паливних шлаків також можуть бути виготовлені стінні блоки. Слід вказати на те, що виготовлення стінних блоків з шлакобетону не під силу індивідуальним забудовникам. Тому слід набувати шлакобетонових блоків в організаціях, торгуючих будівельними матеріалами.

Шлак як будівельний матеріал

Конструкції стін, виготовлених із застосуванням шлаку, можуть бути наступними:

  • з шлакобетонових стінних блоків,
  • шлаконабивні,
  • шлаконабивні з цегляним облицьовуванням.

В тому випадку, якщо забудовник вибере шлаконабивні стіни або шлаконабивні з цегляним облицьовуванням, йому слід уважно ознайомитися з властивостями шлаків, з яких він споруджуватиме стіни свого будинку.

Залежно від виду спалюваного палива отримують шлаки і золи:

  • антрацитні,
  • камінно-вугільні,
  • буровугільні,
  • від спалювання підмосковного вугілля,
  • торф'яні,
  • змішані.

Антрацитні шлаки, що утворилися при щодо високій температурі, найміцніші і стійкі. Більш молоді вугілля (бурі і підмосковні) має шарувату і землисту будову. Це вугілля здатне легко окислюватися, набухати при зволоженні і розтріскуватися при висиханні. Наявність в шлаках шматків цього вугілля робить шлаки з бурого і підмосковного вугілля малостійкими до атмосферних впливів. Найбільш поширене кам'яне вугілля дають паливні шлаки, що володіють проміжними властивостями, які дозволяють широко застосовувати їх при виготовленні шлакобетону.

До складу паливних шлаків входять:

  1. власне шлаки — пористі шматки різної великої з розплавлених неорганічних складових вугілля, що спеклися;
  2. золи — порошкоподібні частинки неорганічних домішок, що не спеклися між собою, в паливі. Ці частинки мають розміри менше 0,3 мм. Вміст золи в шлаку повинен бути обмежений;
  3. незгоріле вугілля є небажаною домішкою, оскільки він знижує міцність шлакобетону. Це особливо відноситься до незгорілих частинок бурого і підмосковного вугілля;
  4. кокс — пористі частинки, що втратили летючі і такі, що окисляються частинки вугілля, менш шкідливі для шлакобетону, чим незгоріле вугілля;
  5. включення неорганічної частини вугілля, що не спеклися, і особливо, порожньої породи. Ці включення складаються з шаруватих глиняних порід, здатних розм'якшуватися і набухати при зволоженні і розтріскуватися при висиханні. Особливо часто такі включення зустрічаються в шлаках підмосковного і бурого вугілля;
  6. різні шкідливі домішки (легкорозчинні солі, особливо сірчанокислі), вступаючі в реакції з цементом і що руйнують шлакобетон.

До шлаків, вживаних як складник шлакобетону, пред'являються наступні вимоги:

  1. шлак повинен бути чистим і не містити землистих і глинистих домішок, шматків металу, сміття і інших сторонніх домішок;
  2. вміст незгорілого вугілля в шлаку повинен бути мінімальним;
  3. об'ємна вага суміші крупного і дрібного шлаку в сухому рихлому стані не повинна перевищувати 900 кг в 1 міліграмі.

Для того, щоб зменшити вміст необпалених глинистих частинок і шкідливих солей в шлаку, його треба витримати у відвалах на відкритому повітрі можливо довгий час. При цьому, щоб уникнути скупчення розчинних солей в нижній частині відвала, слід забезпечити вільне відведення води з майданчика, де укладений шлак.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 4561 | Комментарии: 1 | Теги: шлакобетон, стіни | Рейтинг: 4.4/5

Коментарі до Стіни з шлакобетону та їх Класифікація, обговорення та відгуки:

2019-02-18 Спам
1. гнатишин тарас
Колись шлакоблок використовували для будівництва. Багато було побудовано жилих приміщень. Чи можна жити в таких приміщень?
Ответ:
Ім`я *:
Email *:
Код *: