Що вибрати каркасний чи модульний будинок?

Коли постає питання про спорудження власного житла, часто звертають увагу на каркасні та модульні будинки. Їх популярність пов’язана зі швидкістю зведення, адже процес займає близько двох місяців. Обидва види вважаються дуже надійними та довговічними, але у їх будівництві простежується багато відмінностей – від закладення фундаменту до вибору стилю. 

Каркасний або модульний будинок: нюанси технології будівництва

Спорудження дерев’яного каркаса відбувається безпосередньо на території, тому потрібні додаткові ресурси для підготовки ділянки під будівництво. Міцність основи залежить від точності розрахунків, але зведення може затягнутися через погану погоду. В цьому плані вигідніше будувати житло з модулів. Його виготовлення проходить в цеху, а на ділянці залишається зібрати дім як конструктор.

Вибір фундаменту

Для модульного варіанту вибирають полегшений варіант: на твердому ґрунті перевагу віддають стрічковій основі, на піщаному – гвинтовим палям. Під каркасну будівлю часто заливають залізобетонний фундамент, але для невеликого житла допускається використання основи на палях. 

Утеплення будинку

На ринку представлений великий асортимент синтетичних та природних ізоляційних матеріалів:

  1. Скловата – найпопулярніший варіант з хорошою шумоізоляцією та зносостійкістю. Вона використовується у конструкціях, які не зазнають великого навантаження.
  2. Пінополіуретан – підходить для наповнення будь-яких поверхонь, а при правильному монтажі прослужить не менше 45 років. ППУ не поглинає пари та вологи, а єдиний недолік – висока ціна.
  3. Пінопласт – дешеві, легкі плити, які підходять лише для зовнішнього утеплення через виділення шкідливих для здоров’я речовин.
  4. Базальтова вата – складається із шарів, з’єднаних смолами. Вона має низьку теплопровідність, тому знижуються витрати на обігрів будинку взимку.

Після заповнення утеплювачем простору між каркасом залишаються невеликі порожнини, через які циркулює повітря. Перевага модульного будівництва – відсутність таких пустот, що підвищує міцність споруди. Компанія Unitbud зводить готові модульні будинки, які стоятимуть десятиліттями без втрати привабливого вигляду.

Різноманітність оформлення

За цим критерієм каркасний варіант кращий, оскільки дизайн обмежується тільки фантазією та бюджетом замовника. Більшість виробників житла з модулів пропонують однотипні об’єкти, хоча намагаються максимально врахувати побажання клієнтів. Зводять одноповерхові міні-будинки з 1-2 кімнатами або великі за площею споруди. Для них вибирають сучасні стилі:

Модульну будівлю за бажанням можна прямо в цеху обставити всередині, а потім в розібраному вигляді відбувається її транспортування на ділянку. Тому не потрібно витрачати час на обдумування інтер’єру.

Терміни спорудження

Модульні та каркасні споруди належать до швидкомонтованих об’єктів. Для зведення останніх достатньо 3–5 днів, але цьому передує тривалий процес затвердження документації. Через особливу технологію виготовлення будинки з модулів не входять до переліку об’єктів капітального будівництва, тому отримувати дозвіл на спорудження не доведеться. На їх виробництво йде 1-2 місяці, а монтаж триває кілька днів.

Наскільки ці будівлі мобільні

Обидва види можна в будь-який час зібрати і перевезти в інше місце. Побудований з окремих секцій дім встановлюють на територіях, де заборонене капітальне будівництво. В будь-який момент обидві конструкції можна розширити або змінити планування, додавши нові елементи.

Чи завжди ціна модульного будинку нижча порівняно з каркасним

Існує думка, що побудований з окремих секцій дім коштує дешевше, ніж каркасний. При спорудженні останнього витрати збільшуються на 20–30% через зведення опори. Невеликі модульні будинки  вигідно купувати при обмеженому бюджеті, оскільки їх ціна порівняно невисока. Але остаточна вартість залежить від площі, складності проєкту, вибору матеріалів тощо.

Обидві будівлі мають переваги та недоліки. Дім з каркасом підходить, якщо хочуть отримати житло з нестандартним плануванням. Але для його монтажу треба враховувати особливості місцевості. Модульний варіант обирають при обмежених фінансових ресурсах, а встановити його можна в будь-якому місці. Компанія Unitbud швидко споруджує під ключ модульні будинки, бані та офіси з якісних матеріалів, які вирізняються надійністю, довговічністю та стильним виглядом.

Де замовити?

Модульні та Префаб будинки від українських виробників:

  • Модуль Трейд - https://prefabhomes.com.ua/ - Збірні будинки з СІП панелей. Реальні приклади житлових будинків та під бізнес.
  • Unitfab - https://unitfab.com/ - Велика кількість готових проектів та прикладів реалізації збірних будинків. Гарантують будівництво за 3 місяці!
  • Модуль-Префаб - https://modul-prefab.com/ - Відносно молода компанія, але вже з прикладами реалізації.
  • BF Prefab Engineering - https://prefab.com.ua/ - проектування та створення збірних і збірно-монолітних споруд. Більше експертизи по промислових об'єктах.
  • Космос ПреФаб - https://khersontv.com/ - лише 1 проект.
  • Scandidim Prefab - https://scandidim.com/ - є приклади робіт та можливість відвідати проект.
  • Trident Modular - https://tridentmodular.com.ua/ - лише 1 проект.
  • ТК Стандарт - https://www.tkstandart.com/uk - частково префаб будинки
Категория: Виробники | Добавил: admin (2023-12-01)
Просмотров: 219 | Теги: стаття, каркас, будинок, модульні будинки | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Що вибрати каркасний чи модульний будинок?, обговорення та відгуки: