Досліджуємо Ринок Нерухомості Києва 2023

З початком війни у мене виникла необхідність диверсифікувати ризики та продати будинок біля Києва. Переглянувши актуальні оголошення тут https://blagovist.ua/uk/search/house/sale я вирішив розібратися в тенденціях на ринку нерухомості в цьому році, щоб краще спланувати продаж. 

Головні тенденції

В моїх дослідженнях ринку житла в Києві протягом 2023 року я помітив, що, незважаючи на триваючі військові дії, забудовники почали відновлювати свої проекти, які раніше були зупинені. Така тенденція сприяла збільшенню пропозиції на ринку, що, в свою чергу, призвело до зростання цін на житло. Цю інформацію також підтвердило видання Фокус.

Я спостерігав, що з літа 2022 року будівництво житлових комплексів в Україні відновлювалося поступово, проте значний інтерес до первинної нерухомості з'явився лише на початку 2023 року. З моїх спостережень, покупці воліють інвестувати у майже завершене житло чи в проекти від забудовників, які мають позитивну репутацію, набуту під час пандемії та першого року війни.

Втім, відзначимо, що будівельна галузь зіткнулася з певним уповільненням. Заплановані терміни здачі об'єктів в експлуатацію часто переносились, іноді більш ніж на півроку.

Бачу, що високі витрати на електроенергію, вартість паливно-мастильних матеріалів, коливання в наявності електрики, дефіцит кваліфікованих фахівців та заробітної плати працівникам є взаємопов'язаними чинниками, які суттєво впливають на будівельні терміни та вчасність здачі об'єктів.

Вартість кв.м

Аналізуючи ціни, я помітив, що вартість квадратного метра у Києві істотно зросла. Наприклад, якщо у червні 2023 року квадратний метр у житловому комплексі економкласу становив 33 тисячі гривень, то до 6 листопада ця ціна зросла до 37,9 тисячі гривень. А ціна за метр у бізнес-класі підскочила з 69 тисяч гривень у червні до 71,7 тисячі гривень на початку листопада.

Ціна на житлову нерухомість від забудовника формується під впливом декількох ключових факторів: економічної ситуації в Україні, курсу гривні, вартості будівельних матеріалів і палива, а також динаміки зростання зарплат у будівельній галузі.

Порада: відвідай сайт https://blagovist.ua/uk/search/apartment/sale, щоб побачити актуальні квартири на продаж. 

Думки експертів

Зниження попиту корелюється зниженням і пропозицій. Тому і ціни тримаються на достатньо пристойному рівні,
– додає президент Асоціації фахівців з нерухомості України.

У довоєнний період попит був вищим, бо люди розуміли, що можуть придбати житло без ризику.
- Марта Левицька

Які квартири користуються попитом

У своїх розслідуваннях ринку нерухомості Києва я з'ясував, що в спальних районах, де не має метрополітену, але є будинки віком від 10 до 15 років, ціна за квадратний метр в основному утримується на рівні 1000-1100 доларів. Проте, не варто забувати, що вторинний ринок є досить різноманітним. Наприклад, у старих будівлях, яким вже понад 40-50 років, вартість квадратного метра може знижуватись до 800 доларів. Водночас у нових будівлях з квартирами великої площі та якісним ремонтом ціна може підніматися до 1300-1500 доларів за квадратний метр.

Найбільший попит в Києві припадає на однокімнатні квартири, які лідирують за кількістю угод купівлі-продажу. Трикімнатні квартири знаходяться на другому місці за популярністю, тоді як двокімнатні є найменш затребуваними.

Для прикладу, в типових будинках на Троєщині, де досить багато пропозицій трикімнатних квартир площею 70 квадратних метрів, ціна за квадратний метр в середньому становить 850-900 доларів. Однак, якщо мова йде про більш сучасні квартири з новим плануванням та оздобленням, то за таку ж площу в новобудові можна очікувати ціну в діапазоні 1000-1100 доларів за квадратний метр.

Дані зі сайту https://blagovist.ua/uk/search/apartment/rent, за посиланням більше тисячі оголошень. 

Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2023-11-08)
Просмотров: 159 | Теги: нерухомість, житло, оренда, будівництво, продаж | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Досліджуємо Ринок Нерухомості Києва 2023, обговорення та відгуки: