Повірка та калібрування засобів вимірювань

Повірка та калібрування засобів вимірювань

Закон РФ «Про забезпечення єдності вимірювань» від 28.04.93 № 4871 - 1 визначає повірку як сукупність операцій, виконуваних органами Державної метрологічної служби або іншими уповноваженими на те органами і організаціями з метою визначення та підтвердження відповідності засобів вимірювань встановленим технічним вимогам.
Засоби вимірювань, що підлягають державному метрологічному контролю і нагляду, повіряються при випуску з виробництва або ремонту, ввезенні по імпорту і в процесі експлуатації.

Допускається продаж і видача напрокат тільки повірених засобів вимірювань. Співробітник метрологічної служби, що здійснює перевірку, повинен бути атестований в якості повірителя відповідно до ПР 50.2.012-94.
Результатом перевірки є визнання придатності чи непридатності засоби вимірювання до застосування. Якщо вимірювальний засіб визнано придатним, то на нього і (або) технічну документацію наноситься відбиток поверительного клейма і (або) видається Свідоцтво про повірку. Якщо вимірювальний засіб визнано непридатним, то відбиток поверительного клейма і (або) Свідоцтво про повірку анулюється і виписується Повідомлення про непридатність або робиться відповідний запис у технічній документації.

Окремі аспекти повірочної діяльності регламентовані низкою документів, затверджених Держстандартом Росії.
Законом РФ «Про забезпечення єдності вимірювань» від 28.04.93 № 4871 - 1 виведені з обороту терміни «відомча повірка» і «метрологічна атестація» засобів вимірювань і введено новий термін «калібрування засобів вимірювань», який визначається як сукупність операцій, які визначають співвідношення між значенням величини, отриманої за допомогою даного засобу вимірювань, і відповідним значенням, визначеним за допомогою еталона з метою визначення дійсних метрологічних характеристик цього засобу вимірювань. Калібруванні піддаються засоби вимірювань, які не підлягають державному метрологічному контролю і нагляду, тобто повірці.

Калібрування не є обов'язковою і здійснюється на добровільній основі. Виконують калібрування будь-які метрологічні служби, в тому числі державні.

Обов'язковою умовою є «прив'язка» робочих засобів вимірювань до державного (національного) еталону. Методика калібрування (повірочна схема) повинна базуватися на робочих еталонах, що входять до державної повірочна схема для даних вимірювальних засобів. Виконання цього головної умови забезпечується шляхом аккердітаціі калібрувальних лабораторій в уповноважених на це метрологічних інститутах або органах Державної метрологічної служби.

Категория: Із будівництва |
Просмотров: 2102 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Повірка та калібрування засобів вимірювань, обговорення та відгуки: