Сьогоднішній стан економічно розвинених країн свідчить про те, що конгломерати міст вже достатньо наповнені будівлями і спорудами.
Реконструкція будівель і споруд - їх нове життя!
В умовах країн постсоціалістичного ладу ситуація дещо інша. Ці країни, переходячи на рейки ринкової економіки, тільки створюють основи для могутнього економічного поштовху і відповідно – будівельного буму. Нові економічні структури ще накопичують фінансові кошти для майбутніх великомасштабних проектів. Тому даний етап в розвитку цих країн, у тому числі і України, характеризується домінуючим виробництвом ремонтних і реконструктивних робіт.
Навіщо проводити реконструкцію?
Роботи з реконструкції будівель ведуться в декількох напрямах. Це зміна функціонального призначення будівель і споруд, вдосконалення планувальних рішень і прибудова, вбудова або надбудова елементів споруд на тлі забудови, що склалася. Крім того, частина робіт виконується для зниження фізичного зносу будівлі і його конструкцій.
Доцільність ремонту та реконструкції
Навіть візуальний аналіз центральних вулиць будь-якого міста України показує, що перші поверхи будівель різного призначення переобладналися під приміщення сфери послуг: магазини, кафе, ресторани, студії, майстерні і т. п. При цьому виконувані об’єми і комплекси робіт розрізняються залежно від того, для яких цілей раніше використовувалися будівлі. Приклад улаштування магазина в громадській і житловій будівлях наочно демонструє відмінність. У житловому будинку часто доводиться розбирати перегородки, розширювати дверні отвори, переносити санітарні вузли і т. п. В громадській будівлі комплекс таких робіт, як правило, не виконується.
Зміну функціонального призначення будівель припускає комплекс робіт по розбиранню і руйнуванню конструкцій, їх посиленню або заміні, а також спорудженню нових конструкцій або цілих конструктивів.
Економічна доцільність реконструкції
Економічну доцільність реконструкції можна встановити за допомогою порівняння витрат на реконструкцію з витратами на будівництво нової споруди такої самої площі з урахуванням термінів подальшої експлуатації.
|