БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ. З ЧОГО ПОЧАТИ?

БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ. З ЧОГО ПОЧАТИ?

З чого почати будівництво приватного будинку? На це питання відповість наша стаття.
Індивідуальне будівництво будинків почало розвиватися в Росії тільки в 90-х роках двадцятого століття. Ні, було воно, звичайно, й раніше, наприклад, наші дідусі власноруч збудували за типовим проектом, схваленим державою, одноповерховий дерев'яний будинок загальною площею 60кв.м. Не тому, що на більше не вистачало коштів, а тому, що більшого не дозволяло держава. Тепер же, коли можливо все, картина повністю змінилася. Приватні дерев'яні будинки будь-якої поверховості, форми та розміру ростуть як гриби після дощу. Проте дивитися на виникаючу забудову без сліз не можна. Архітектор в цих "проектах століття", як правило, участі не приймає, і всі ці башточки, зубчасті стіни і арочні вікна, помножені на гігантські розміри зводяться будівель, призводять до більш ніж сумних результатів. "Теза про те, що в медицині й архітектурі розуміють всі", - вважають архітектори, - "і привів до того, що сучасну забудову в більшості своїй можна охарактеризувати як кладовище цегли". Не хочете жити на цвинтарі? Задумали побудувати будинок або котедж?

Ось кілька порад, які дають архітектори всім забудовникам:

1. Без участі архітектора і містобудівника проект краще і не починати. Архітектор, будівельна бригада і замовник на етапі зведення житла представляють з себе одне ціле, вони повинні однаково мислити і однаково розуміти один одного. Знайти того, хто вас як замовника розуміє з півслова, досить складно. Але це завдання не є непосильним, а за умови її виконання проект приречений на успіх.

2. Досвід країн, в яких індивідуальне будівництво розвивалося еволюційним шляхом, а не в результаті бурхливого сплеску, як у нас, свідчить, що кращого рішення, ніж єднання будинку з природою, ще не придумано. Ландшафт і вдало вписана в навколишню природу споруда значать нерідко більше, ніж матеріал стін і даху. Традиція оточувати житло похмурими парканами відходить у минуле. Замість такої оборони краще подумати про установку сучасних охоронних систем, а будинок максимально відкрити сонцю й вітру. Якщо ваша душа лежить все таки до у становки парканів, то простіше і значно гарніше встановити невисокий сучасний дачний паркан, адже вартість установки зовсім не висока.

3. Стосовно всіх стилістичних знахідок архітектор обговорює з замовником їх вартість та експлуатаційні характеристики. Для замовника не повинно стати відкриттям вже після закінчення будівництва, що ось з цієї плоского даху не можна зчистити сніг, а ось та ажурна кування, не несучи ніякого функціонального навантаження, становить небезпеку своїми гострими краями для безпеки дітей. Клієнт потребує чітких консультаціях з боку архітектора по всіх "дрібниць", і він зобов'язаний цю консультацію отримати. Адже платити за архітектурного проект будинку для індивідуального житла потім буде саме замовник. Також будь-яка будівельна компанія, де ви хочете будувати будинок без проблем дає будь-які консультації по дачному будівництва та будівництва котеджів.

4. Моди в котеджної забудови не існує. Можна втілити в життя найсміливіші побажання замовника, від романтизму до хай-тек, від неокласики до конструктивізму. Нерідко архітектор в процесі роботи робить настільки вдале композиційне відкриття, що воно потім лягає в основу "великої" архітектури міст. Але для цього потрібно виконати пункт № 1. Люди не завжди вміють чітко формулювати те, що їм потрібно, тому замовникам перед зустріччю з архітектором дуже бажано погортати журнали архітектурного напрямку (дуже гарні фінські журнали про дерев'яні будинки) і визначитися на рівні "ось це мені подобається, а ось це - ні за що ". Архітектору ж на стадії пошуку стилістичного рішення важливо врахувати думку всіх майбутніх мешканців і знайти якусь центральну лінію, об'єднує весь будинок і задовольняє всі сторони.

Як бачите, взаємодія архітектора і замовника - нелегкий процес, що вимагає взаємної "притирання". Але в тому-то і плюс такої ретельної підготовки до розробки проекту: архітектор спільно із замовником будує не типове житло, а приватний будинок для конкретної сім'ї, що володіє конкретними смаками та вподобаннями. Будинок, в якому панують затишок і заспокоєння ... Правда слід пам'ятати, що будівництво не за типовим проектом будівельної компанії, а по вашому проекту розробленому архітектурним бюро (архітектурні проекти індивідуальних будинків), обходиться, як правило, дорожче.

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-09)
Просмотров: 6369 | Теги: будівництво | Рейтинг: 2.7/3

Коментарі до БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ. З ЧОГО ПОЧАТИ?, обговорення та відгуки: