Всього матеріадів: 203


Показано матеріалів: 181-190
Сорінки: « 1 2 ... 17 18 19 20 21 »

Сортувати: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Однак забезпечення якості, засноване на контролі, не завжди ефективно, тому що є післядією, коли «де факто» можна отримати неякісну продукцію. Наприклад, при зведенні монолітних, бетонних і залізобетонних конструкцій марка бетону визначається шляхом випробування на стиск зразків - кубів, витриманих у нормальних температурно-вологісних умовах (температура навколишнього середовища (20 ± 3) "С і відносна вологість більше 95%) протягом 28 діб . Навіть при невисоких темпах будівництва за цей термін буде зведено декілька поверхів будівлі або споруди. Якщо марка бетону, а отже, і його клас виявляться менше запроектованих, то постане питання про необхідність виконання спеціальних заходів для забезпечення необхідної несучої здатності конструкцій, можливості експлуатації будівлі або споруди. У гіршому випадку може постати питання про знесення частини будинку або споруди з неякісними конструкціями і заміну їх новими.
Із будівництва | Просмотров: 1991 | Дата: 2011-02-06

Основні шляхи підвищення якості будівництва

Якість - філософська категорія, що виражає істотну визначеність об'єкта, завдяки якій він є саме цим, а не іншим. Якість - об'єктивна і загальна характеристика об'єктів, що виявляється в сукупності їх властивостей.

Якість продукції - сукупність властивостей продукції, що обумовлюють її здатність задовольняти певні потреби споживача. Ставлення до якості все більш загострюється під впливом ряду об'єктивних факторів.

Виготовлення продукції,
яка відповідає за всіма своїми параметрами сучасним вимогам і відповідає світовому рівню, вимагає досконалого обладнання, високоякісної сировини та матеріалів, використання точних приладів і передових технологій.

Із будівництва | Просмотров: 5146 | Дата: 2011-02-06

Закон РФ «Про забезпечення єдності вимірювань» від 28.04.93 № 4871 - 1 ввів новий термін калібрування засобів вимірювань, під яким мається на увазі сукупність операцій, які виконуються з метою визначення та підтвердження дійсних значень метрологічних характеристик та (або) придатності до застосування засоби вимірювань, що не підлягає державному
метрологічного контролю і нагляду.
Із будівництва | Просмотров: 1745 | Дата: 2011-02-06

Державний метрологічний контроль здійснюється лише у сферах, встановлених цим законом, тобто всі розробляються, вироблені, що надходять по імпорту і що знаходяться в експлуатації засоби вимірів поділяються на дві групи.
У першу групу входять засоби вимірювань, призначені для застосування і застосовуються у сферах поширення державного метрологічного контролю і нагляду. Ці засоби вимірювань визнаються придатними для застосування після їх випробувань і затвердження типу і наступних первинної і періодичної повірок.
Із будівництва | Просмотров: 4276 | Дата: 2011-02-06

Забезпечення єдності вимірювань в усі часи й повсюди було найважливішою державним завданням. Головні метрологічні принципи - порівняння і достовірність - були закладені ще в Біблії. Однією з основних завдань Комісії мір і ваг, утвореної в Росії в 1736 р., була організація повірочного справи в країні. Ця задача була успішно вирішена.
Із будівництва | Просмотров: 1957 | Дата: 2011-02-03

Лінійно-кутові вимірювання є одним з найбільш масових видів вимірювань у будівельній галузі. Вони виконуються в ході операційного контролю параметрів більшості будівельних процесів, а також при приймальному контролі і забезпечують виготовлення виробів і зведення споруд з заданими розмірами. Дотримання заданих допусків на геометричні параметри залежить від точності вироблених вимірювань.
Точність лінійних вимірювань є також основою для можливості точних вимірювань ряду інших величин (сили, тиску, твердості та ін.)
Із будівництва | Просмотров: 3070 | Дата: 2011-02-02

Дані методи контролю міцності бетону засновані на залежностях між міцністю бетону на стиск і його твердістю, пружністю і міцністю на розтяг (відрив).

Із будівництва | Просмотров: 7187 | Дата: 2011-02-02

Облік всього комплексу метрологічних характеристик необхідний тільки при вимірах високої точності, а також при проектуванні складних вимірювальних систем. У більшості виробничих галузей, в тому числі в будівництві, використовують робочі засоби вимірювань, метрологічні характеристики яких нормовані на основі класів точності.
Клас точності - узагальнена характеристика засобів вимірювань певного типу, що дозволяє судити про те, в якому діапазоні знаходиться сумарна похибка вимірювань.
Із будівництва | Просмотров: 5363 | Дата: 2011-02-02

У залежності від причин і місця виникнення похибки поділяють на такі групи: інструментальні, методичні, суб'єктивні.
Інструментальна похибка - це похибка застосовуваного засоби вимірювання. Якщо застосовується стандартне СІ, що минув повірку, то інтервал, в якому знаходиться ця похибка, відомий із заданою ймовірністю.
Із будівництва | Просмотров: 6396 | Дата: 2011-02-02

Основною операцією повірки вимірювального засобу є визначення (або оцінка) його похибок. Якщо засіб вимірів застосовується без введення поправок, то при перевірці визначають, чи не виходять його похибки за встановлені межі (не перевищують вони допустимі значення). При перевірці засобів вимірювань, що застосовуються з урахуванням поправок до їх свідченнями, необхідно визначити значення похибок, отже, перевірка ускладнюється.
Із будівництва | Просмотров: 1660 | Дата: 2011-02-01

1-10 11-20 ... 161-170 171-180 181-190 191-200 201-203
ДБНУ