Файли
 › 
 › 

ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДСТУ | КАК скачать? 2019-07-28, 14:09
ДСТУ 8855:2019
Будівлі та споруди
Визначення класу наслідків (відповідальності)


Вказаний ДСТУ розроблено на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 Визначення класу наслідків (відповідності) будівель та споруд.
Стандарт набирає чинності з 1 грудня 2019 року.

✔️Новий ДСТУ встановлює вимоги до визначення до визначення класів наслідків (відповідальності) об’єктів - будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови) під час їх проектування та будівництва.

Нагадаймо, що діючим ДСТУ передбачено встановлення вимог ТА рекомендацій.

✔️Також на відміну від діючого ДСТУ, новий передбачає термін «об’єкт», а не «об’єкт будівництва», а також дає розшифрування того, що саме відноситься до об’єктів.

✔️ДСТУ регулює тільки визначення класів наслідків, на відміну від діючого, який стосується як розрахунку класу наслідків, так і категорії об’єктів.

✔️У разі якщо розраховані під час розроблення проектної документації класи наслідків (відповідальності) об’єктів не співпадають із зазначеними у завданні на проектування, до завдання вносять відповідні зміни.

✔️Відповідно до нового ДСТУ:
✔️✔️Проектування комплексу (будови), до складу якого входить кілька об’єктів, здійснюється на підставі вихідних даних, у тому числі містобудівних умов і обмежень, на комплекс (будову) в цілому. При цьому клас наслідків (відповідальності) такого комплексу (будови) не визначається;
✔️✔️Клас наслідків (відповідальності) може бути визначений для частини (відокремленої частини) об’єкта.

Як і в діючому ДСТУ, у новому передбачено, що класи наслідків (відповідальності) об'єктів визначаються незалежно за кожною характеристикою можливих наслідків відмови об'єктів, наведеною у таблиці 1:
- можлива небезпека для здоров'я і життя людей, які постійно перебувають на об'єкті;
- можлива небезпека для здоров'я і життя людей, які періодично перебувають на об'єкті;
- можлива небезпека для здоров’я і життя людей (життєдіяльності), які перебувають зовні об'єкта;
- обсяг матеріальних збитків і (або) соціальних втрат;
- можливість припинення функціонування лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, об’єктів комунікації, зв’язку, енергетики та інженерних мереж.

❗️Проте новим ДСТУ уточнено порядок визначення такого параметру, як періодичне перебування людей на об’єкті: Якщо проектною документацією на будівництво певного об’єкта передбачається одночасно постійне та періодичне перебування на ньому осіб, показник можливої небезпеки для здоров'я і життя людей, які періодично перебувають на об’єкті, визначається як сума тих, які перебувають на цьому об’єкті постійно та періодично.

❗️❗️Незалежно від класифікації за ознаками таблиці 1 потрібно встановлювати клас наслідків (відповідальності) не меншим ніж:
- СС3 - для об'єктів підвищеної небезпеки, ідентифікованих згідно з «Про об’єкти підвищеної небезпеки»;
- СС3 - для сховищ цивільного захисту (цивільної оборони) незалежно від місця розташування, місткості та класу захисту;
- СС3 – для об’єктів, що містять державну таємницю;
- СС3 – для будівель невиробничого призначення умовною висотою понад 100 метрів;
- СС3 – для житлових будинків умовною висотою від 73,5 м до 100 м;
- СС3 – для пам’яток культурної спадщини, визначених відповідно до «Про охорону культурної спадщини»;
- СС3 – для об'єктів першої категорії, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, визначених у ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»;
- СС2 - для об'єктів другої категорії, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, визначених у ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»;
- СС2 - для житлових будинків понад чотири поверхи;
- СС2- для об’єктів, нове будівництво яких здійснюється в охоронній зоні пам'яток культурної спадщини.

Відповідно до нового ДСТУ під час виконання розрахунків для забезпечення надійності та конструктивної безпеки об’єкта, нове будівництво якого здійснюється в охоронній зоні пам'яток культурної спадщини, значення коефіцієнтів, встановлених у ДБН В.1.2-14, можуть прийматися як для об’єкта класу наслідків (відповідальності) СС1 у разі, якщо за усіма характеристиками таблиці 1 такий об’єкт може бути віднесений до класу наслідків (відповідальності) СС1.Якщо ви є правовласником ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДСТУ | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 1085 | Загрузок: 506 | Рейтинг: 4.7/5, відгуків: 6

Потрібен Проект за ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)? Заповни форму!

Корисний матеріал? Поширюй!

Відгуки про ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності), обговорення та коментарі:

2019-08-21 Спам
1. Дима
а як бути з пунктами 4,14 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 ??? в новому ДСТУ цей пункт пропустили(( (реконструкція магазинчику в 10-ти поверховому житловому будинку наприклад).. Визначення класу треба буде робити на весь будинок? чи тільки на магазин?.. або що робити, якшо квартира переобладнується в офіс без втручання в несучі конструкції... як робиться розрахунок.... ???

Цей документ відноситься до категорії ДСТУ за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.


Відеоінструкція: як звантажити

Відео як звантажити ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)