ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДСТУ | КАК скачать?
2024-04-28, 14:09

ДСТУ 8855:2019

Будівлі та споруди
Визначення класу наслідків (відповідальності)


Вказаний ДСТУ розроблено на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 Визначення класу наслідків (відповідності) будівель та споруд.
Стандарт набирає чинності з 1 грудня 2019 року.

✔️ Новий ДСТУ встановлює вимоги до визначення до визначення класів наслідків (відповідальності) об’єктів - будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови) під час їх проектування та будівництва.
Нагадаймо, що діючим ДСТУ передбачено встановлення вимог та рекомендацій.

✔️ Також на відміну від діючого ДСТУ, новий передбачає термін «об’єкт», а не «об’єкт будівництва», а також дає розшифрування того, що саме відноситься до об’єктів.

✔️ ДСТУ регулює тільки визначення класів наслідків, на відміну від діючого, який стосується як розрахунку класу наслідків, так і категорії об’єктів.

✔️ У разі якщо розраховані під час розроблення проектної документації класи наслідків (відповідальності) об’єктів не співпадають із зазначеними у завданні на проектування, до завдання вносять відповідні зміни.

✔️ Відповідно до нового ДСТУ:
✔️✔️ Проектування комплексу (будови), до складу якого входить кілька об’єктів, здійснюється на підставі вихідних даних, у тому числі містобудівних умов і обмежень, на комплекс (будову) в цілому. При цьому клас наслідків (відповідальності) такого комплексу (будови) не визначається;
✔️✔️ Клас наслідків (відповідальності) може бути визначений для частини (відокремленої частини) об’єкта.

Як і в діючому ДСТУ, у новому передбачено, що класи наслідків (відповідальності) об'єктів визначаються незалежно за кожною характеристикою можливих наслідків відмови об'єктів, наведеною у таблиці 1:

  • можлива небезпека для здоров'я і життя людей, які постійно перебувають на об'єкті;
  • можлива небезпека для здоров'я і життя людей, які періодично перебувають на об'єкті;
  • можлива небезпека для здоров’я і життя людей (життєдіяльності), які перебувають зовні об'єкта;
  • обсяг матеріальних збитків і (або) соціальних втрат;
  • можливість припинення функціонування лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, об’єктів комунікації, зв’язку, енергетики та інженерних мереж.


❗️Проте новим ДСТУ уточнено порядок визначення такого параметру, як періодичне перебування людей на об’єкті: Якщо проектною документацією на будівництво певного об’єкта передбачається одночасно постійне та періодичне перебування на ньому осіб, показник можливої небезпеки для здоров'я і життя людей, які періодично перебувають на об’єкті, визначається як сума тих, які перебувають на цьому об’єкті постійно та періодично.

❗️❗️Незалежно від класифікації за ознаками таблиці 1 потрібно встановлювати клас наслідків (відповідальності) не меншим ніж:

  • СС3 - для об'єктів підвищеної небезпеки, ідентифікованих згідно з «Про об’єкти підвищеної небезпеки»;
  • СС3 - для сховищ цивільного захисту (цивільної оборони) незалежно від місця розташування, місткості та класу захисту;
  • СС3 – для об’єктів, що містять державну таємницю;
  • СС3 – для будівель невиробничого призначення умовною висотою понад 100 метрів;
  • СС3 – для житлових будинків умовною висотою від 73,5 м до 100 м;
  • СС3 – для пам’яток культурної спадщини, визначених відповідно до «Про охорону культурної спадщини»;
  • СС3 – для об'єктів першої категорії, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, визначених у ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»;
  • СС2 - для об'єктів другої категорії, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, визначених у ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»;
  • СС2 - для житлових будинків понад чотири поверхи;
  • СС2 - для об’єктів, нове будівництво яких здійснюється в охоронній зоні пам'яток культурної спадщини.


Відповідно до нового ДСТУ під час виконання розрахунків для забезпечення надійності та конструктивної безпеки об’єкта, нове будівництво якого здійснюється в охоронній зоні пам'яток культурної спадщини, значення коефіцієнтів, встановлених у ДБН В.1.2-14, можуть прийматися як для об’єкта класу наслідків (відповідальності) СС1 у разі, якщо за усіма характеристиками таблиці 1 такий об’єкт може бути віднесений до класу наслідків (відповідальності) СС1.

Ключові слова: класи наслідків (відповідальності) об’єктів, характеристики можливих наслідків від відмови об’єктів, загальнодержавний, регіональний, місцевий, об’єктовий рівні припинення функціонування об’єктів

 





Якщо ви є правовласником ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДСТУ | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 143287 | Загрузок: 35264 | Рейтинг: 4.8/5, відгуків: 17

Корисний матеріал? Поширюй!

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)?
Щоб завантажити ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДСТУ. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності)?
Цей ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності), обговорення та коментарі:

2021-06-22 Спам
4. Віталій Пастушенко
надайте відповідь що задав Дамитро.
а як бути з пунктами 4,14 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 ??? в новому ДСТУ цей пункт пропустили(( (реконструкція магазинчику в 10-ти поверховому житловому будинку наприклад).. Визначення класу треба буде робити на весь будинок? чи тільки на магазин?.. або що робити, якшо квартира переобладнується в офіс без втручання в несучі конструкції... як робиться розрахунок.... ??
Ответ:
2020-03-04 Спам
3. Александр Богданов
Добрый день. Ссылка на скачивание не работает
Ответ: Спасибо! Ссылку обновили на этот ДСТУ!
2020-02-14 Спам
2. Мария Оленина
Добрый день! изучила новый ДСТУ 8855:2019 и возник вопрос!
п.4.10 - Якщо проектною документацією на будівництво певного об’єкта передбачається одночасно постійне та періодичне перебування на ньому осіб, показник можливої небезпеки для здоров'я і життя людей, які періодично перебувають на об’єкті, визначається як сума тих, які перебувають на цьому об’єкті постійно та періодично.
смотрим дальше, Додаток Б - приклади:
Б.2.2 Тимчасове перебування людей у житлових будинках не нормоване і у будь-якому випадку не перевищує 50 % від кількості людей, які постійно перебувають у будинку, тобто N2 становитиме 196 осіб. Особи, які періодично перебувають у паркінгу, не враховують, оскільки, в основному, це ті ж самі мешканці будинку.
и
Б.2.3 Кількість осіб, які перебувають зовні об'єкта, N3 складається з осіб, які постійно та тимчасово перебувають на об’єкті:
N3 = 393+196 = 589 осіб.
За кількістю осіб, які перебувають зовні об'єкта, житловий будинок з підземним паркінгом відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2.
Возник вопрос: где правильно? что мы суммируем - периодично пребывающие +постоянные - и это относим куда????? вне объекта или в объекте??
2019-08-21 Спам
1. Дима
а як бути з пунктами 4,14 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 ??? в новому ДСТУ цей пункт пропустили(( (реконструкція магазинчику в 10-ти поверховому житловому будинку наприклад).. Визначення класу треба буде робити на весь будинок? чи тільки на магазин?.. або що робити, якшо квартира переобладнується в офіс без втручання в несучі конструкції... як робиться розрахунок.... ???
Ответ:

Цей документ відноситься до категорії ДСТУ за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.