ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДБН | КАК скачать?
2022-01-08, 17:53

ДБН В.2.3-15:2007

Споруди транспорту

Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів


Зміна № 1 чинна з 01.10.2018
Зміна № 2 чинна з 01.07.2019
Зміна № 3 Проек 1 редакція

СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

ДБН В.2.3-15 поширюється на проектування нових та реконструкцію існуючих автостоянок і гаражів (на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці) незалежно від форм їх власності та відомчої належності і є обов'язковими для всіх організацій, громадських об'єднань, фізичних осіб, які мають відповідну ліцензію і здійснюють їх проектування та будівництво, а також для замовників проектів і організацій, що погоджують і затверджують проектну документацію.

Норми встановлюють основні положення та вимоги до об'ємно-планувальних рішень, а також до інженерного обладнання автостоянок і гаражів, які призначені для постійного та тимчасового зберігання легкових автомобілів та інших мототранспортних засобів (далі автомобілів) з двигунами, що працюють на бензині та дизельному паливі.

Норми не поширюються на будинки, споруди та приміщення для зберігання легкових автомобілів з двигунами, що працюють на стисненому природному газі (СПГ) та зрідженому вуглеводневому газі (ЗВГ), автобусів і вантажних автомобілів, проектування яких здійснюється згідно з вимогами ВСН 01, ВНТП-СГіП-46-16 та інших нормативних документів.

Рішення, які не передбачені даними Нормами або вимушені відхилення від них, допускається приймати з урахуванням відповідних обґрунтувань за узгодженням з відповідними органами державного нагляду та замовника.

Мінімальна необхідна площа конкретної ділянки (території) для постійного чи тимчасового зберігання автомобілів на відкритих автостоянках визначається, виходячи з норми 25 м на розрахунковий автомобіль.

Залежно від кількості місць зберігання розрізняють автостоянки і гаражі малої (до 50 машино-місць), середньої (від 50 до 300 машино-місць) та великої (більше 300 машино-місць) місткості. У складі автостоянок для постійного зберігання автомобілів повинні бути відкриті площадки для стоянки автомобілів, приміщення для чергових і зберігання інвентаря, відповідні елементи інженерного обладнання та благоустрою, а також, за необхідності та технічної можливості, можуть бути пости ТО, ТР і миття автомобілів, включаючи пункти-пости самообслуговування – оглядові ями (естакади), місця чищення салону автомобіля. Такі автостоянки можуть бути обладнані сонцезахисними навісами, вітрозахисними стінками, декоративним сонцезахисним і шумозахисним озелененням.
Розміщення автомобілів на відкритій стоянці
За іншою інформацією про автомобільні стоянки - завантажте ДБН В.2.3-15:2007 на нашому сайті.Якщо ви є правовласником ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДБН | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 119013 | Загрузок: 32306 | Рейтинг: 4.6/5, відгуків: 13

Корисний матеріал? Поширюй!

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів?
Щоб завантажити ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДБН. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів?
Цей ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів, обговорення та коментарі:

2012-11-06 Спам
1. Владимир Зотов
Статус
Ответ: Діючий

Цей документ відноситься до категорії ДБН за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.