Особливості оплати комунальних послуг у 2023 році

Багатьох громадян України турбує питання про те, чи потрібно платити за комунальні послуги у період війни. Можливо, такі платежі тимчасово скасовано? А якщо ні, то чи є пільги? Чи чекати нарахування пені за прострочення платежу і якою вона буде? Розглянемо тему докладніше.

Законодавчі заборони

Пеня та відсотки стягуються компаніями та організаціями повсюдно, будь то постачальники софту для онлайн казино чи комунальні служби. Але слід одразу сказати, що ще у березні минулого року вийшла постанова уряду, яка забороняє протягом усього періоду воєнного стану:

  1. Нараховувати та вимагати пеню на заборгованість через неповну або несвоєчасну оплату комуналки. Це саме стосується нарахувань щодо інфляції.

  2. Припиняти надання людям житлово-комунального сервісу через неповну оплату послуг або її повну відсутність.

  3. Вимагати від громадян внесення сплати через суди, виконавчі служби.

Перелічені заборони є актуальними доти, доки військове становище в країні буде скасовано. Відповідна постанова є цілком логічною: війна - це форс-мажорна непереборна ситуація, яка звільняє людину від відповідальності за невнесення платежу (або його несвоєчасність) за комунальний сервіс.

Важливо! Військовий стан не є підставою для повного звільнення мешканців країни від сплати за комунальні послуги. Але знову повторимо, що пеню/штрафи служби нараховувати не будуть.

Пільги та компенсації

Останні стосуються повнолітніх (18+) власників житла, які безкоштовно дали притулок тимчасово переміщеним особам (ВПО). Оплата комунальних послуг частково компенсується. Щоб оформити таку виплату, необхідно:

  1. Звернутися до Центру надання адміністративних послуг або до іншої територіальної служби для подання заяви.

  2. Надати документи на житло, оформлене на ім'я заявника, паспорт, ІПН.

  3. Надати довідки ВПО з реєстрацією за відповідною адресою, а також їхні паспорти та ІПН.

З наданої інформації виноситься рішення про компенсацію. Житло вноситься до спеціального реєстру приміщень, де проживають ВПО на безкоштовній основі. Слід знати, що будь-якої миті комісія може перевірити, чи дійсно ВПО проживають за місцем реєстрації.

Заява має бути розглянута протягом робочого тижня з моменту подання. Розрахунок компенсації починається з того дня, коли було ухвалено відповідне рішення. Проте є нюанс: переоформляти виплату потрібно щомісяця. Якщо цього не зробити (або пропустити термін), компенсацію за відповідний місяць нараховано не буде.

Таким чином, держава стимулює громадяни допомагати людям, які потрапили в складні обставини, і надає фінансову підтримку.

Щодо пільг з комунальних платежів, то вони залишаються для тих, хто оформив субсидію. Остання також має переоформлятися своєчасно, але за відсутності оплати – навіть за субсидією – пеня не нараховується. Якщо людина бажає оформити субсидію, вона може це зробити, хоч слід знати, що правила призначення субсидій змінені з минулого року.

Категория: Цікаво | Добавил: admin (2023-02-15)
Просмотров: 193 | Теги: ЖКГ, статья | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Особливості оплати комунальних послуг у 2023 році, обговорення та відгуки: