В категории материалов: 171


Показано материалов: 151-160
Страницы: « 1 2 ... 14 15 16 17 18 »

Сортировать по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Облік всього комплексу метрологічних характеристик необхідний тільки при вимірах високої точності, а також при проектуванні складних вимірювальних систем. У більшості виробничих галузей, в тому числі в будівництві, використовують робочі засоби вимірювань, метрологічні характеристики яких нормовані на основі класів точності.
Клас точності - узагальнена характеристика засобів вимірювань певного типу, що дозволяє судити про те, в якому діапазоні знаходиться сумарна похибка вимірювань.
Із будівництва | Просмотров: 3504 | Дата: 2011-02-02

Вимірювальний прилад - засіб вимірювань, в якому вимірювана фізична величина перетворюється у вимірювальний сигнал, який в свою чергу впливає на відліковий пристрій, що дозволяє отримати значення фізичної величини у зручній для спостерігача формі. За формою подання свідчень відлікові пристрої підрозділяються на цифрові і аналогові.
Складовими частинами відлікового пристрою є шкала і покажчик. Шкала - це частина відлікового пристрою, що є рядом відміток, відповідних послідовному ряду значень вимірюваної величини. Відмітка шкали - це знак на шкалі (риска, крапка), що відповідає певному значенню вимірюваної величини. Відмітка, у якої проставлено число відліку, називається числовою відміткою шкали. Проміжок між двома сусідніми позначками шкали називається діленням шкали. Ціна поділки шкали - це різниця значень вимірюваної величини, що відповідають двом сусіднім позначок. Покажчик - це частина відлікового пристрою, положення якого щодо оцінок шкали визначає показання вимірювального приладу. Покажчик виконується, як правило, у вигляді рухомого стрілки.
Із будівництва | Просмотров: 2055 | Дата: 2011-02-02

У залежності від причин і місця виникнення похибки поділяють на такі групи: інструментальні, методичні, суб'єктивні.
Інструментальна похибка - це похибка застосовуваного засоби вимірювання. Якщо застосовується стандартне СІ, що минув повірку, то інтервал, в якому знаходиться ця похибка, відомий із заданою ймовірністю.
Із будівництва | Просмотров: 3675 | Дата: 2011-02-02

Основною операцією повірки вимірювального засобу є визначення (або оцінка) його похибок. Якщо засіб вимірів застосовується без введення поправок, то при перевірці визначають, чи не виходять його похибки за встановлені межі (не перевищують вони допустимі значення). При перевірці засобів вимірювань, що застосовуються з урахуванням поправок до їх свідченнями, необхідно визначити значення похибок, отже, перевірка ускладнюється.
Із будівництва | Просмотров: 1231 | Дата: 2011-02-01

Закон РФ «Про забезпечення єдності вимірювань» від 28.04.93 № 4871 - 1 визначає повірку як сукупність операцій, виконуваних органами Державної метрологічної служби або іншими уповноваженими на те органами і організаціями з метою визначення та підтвердження відповідності засобів вимірювань встановленим технічним вимогам.
Засоби вимірювань, що підлягають державному метрологічному контролю і нагляду, повіряються при випуску з виробництва або ремонту, ввезенні по імпорту і в процесі експлуатації.
Із будівництва | Просмотров: 1415 | Дата: 2011-02-01

Перехід до системи СІ в будівельній галузі завершився до 1990 р. Одиниці СІ використовуються в проектній та нормативної документації. Навчання в середніх і вищих будівельних навчальних закладах ведеться тільки з використанням зазначених одиниць. Переградуіровано велика кількість вимірювальних засобів. Однак машини для визначення міцнісних властивостей будівельних матеріалів замінюються на нові повільно і старі градуювання ще не замінені в багатьох випробувальних лабораторіях.
Із будівництва | Просмотров: 1070 | Дата: 2011-02-01

Засоби вимірювань - технічні засоби, що використовуються при вимірюваннях і мають нормовані метрологічні характеристики. У число засобів вимірювань входять заходи, вимірювальні прилади та вимірювальні установки. До них відносяться також вимірювальні перетворювачі та вимірювальні пристрої, які не можуть застосовуватися самостійно, але служать для розширення діапазону вимірювань, підвищення точності, передачі результатів на відстань і т. п.
Особливу роль в метрології грають заходи як носії одиниць фізичних величин.
Із будівництва | Просмотров: 2667 | Дата: 2011-02-01

Специфіка вимірювань в будівництві

У будівництві, починаючи з виробництва будівельних матеріалів і закінчуючи зведенням будівель і споруд, використовуються вимірювання різних видів. Вимірюють масу і щільність, силу і тиск, температуру, параметри електричного струму й інші фізичні величини. Для вимірювання основних фізичних величин використовують стандартні вимірювальні засоби з відомими метрологічними характеристиками та відпрацьованої організацією повірочних робіт. Ми використовуємо вимірювальні засоби мають, як правило, деякий запас по точності, тобто похибка вимірювання в 5 ... 10, а іноді в 20 ... 30 разів менше, ніж заданий допуск на вимірюваний параметр.
Із будівництва | Просмотров: 1231 | Дата: 2011-02-01

Одна з найбільш цікавих технологій, що дозволяє побудувати дерев'яний заміський будинок або баню на складній ділянці землі - це використання пальового гвинтового фундаменту. Даний тип фундаменту спочатку розроблявся зовсім не для житлової нерухомості, а для військових цілей - прокладки високовольних ліній через ділянки з замерзлим або ж слабким грунтом. На сьогоднішній день дана технологія успішно застосовується в цивільному секторі, в основному - у сфері заміського будівництва.
Із будівництва | Просмотров: 1363 | Дата: 2011-01-26

Буронабивний фундамент палі з азбестоцементних труб: вигідне рішення для багатьох ситуацій

Із будівництва | Просмотров: 1596 | Дата: 2011-01-26

1-10 11-20 ... 131-140 141-150 151-160 161-170 171-171
ДБНУ