Главная » Каталог статей » ДБН

Платні Бази Нормативних документів

Нормативна література повинна бути загальнодоступна та безкоштовна, але... Завжди є якісь "Але". Давайте розглянемо чому в Україні є такі явища, як платні бази стантартів та чому ми маємо платити за доступ до начебто безкоштовних документів.

Огляд ринку номативної літератури в Україні в 2019 році


З 90-х років всі нормативні документи ГОСТи та СНіПи можна було знайти на поличках бібліотек, також видавалися довідники та інструкції до їх застосування. Кожен студент будівельних спеціальностей гортав ці безкінечні РЕКни та збірники. З часом в незалежній Україні продовжувалися розробки нових та зміни існуючих документів загалом завдями науковій роботі фахівців науково-дослідних відділів. Частина робіт виконувалася на замовлення Мінрегіонбуду, а частина як складова досліджень аспірантів та докторантів.

Наскільки мені відомо в 2000х до роботи над створенням новіх стандартів почали долучатися і приватні гравці в своїх вузьких нішах, вони могли ставати спонсорами таких розробок.

Періодично зімінювалися не тільки державні структури, що відповідали за оновлення бази
а й стандарти оформлення документів. За 25 років незалежності нам не вдалося повністю змінити радянські документи та імплементувати европейські стандарти.

Законом про будівельні норми є обовязковим іх наявність у державних бібліотеках, але подібні заклади з кожним роком відвідують все рідше. Звичайним інженерам та проектантам зручніше користуватися електронними примірниками.
Категория: ДБН | Добавил: admin (2019-04-30)
Просмотров: 614 | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Платні Бази Нормативних документів, обговорення та відгуки: