Характер тріщиноутворення та міцність бетонних і залізобетонних шпонок

При експериментальних випробуваннях окремих шпонок дослідники, як правило, фіксують два характерних випадки руйнування – зминання та зріз.

Руйнування від зрізу бетонних і залізобетонних шпонок


За даними М.М. Коровіна та В.С. Єськова [Коровин Н.Н. Шпоночные стыки сборных железобетонных оболочек], для шпонок, які руйнуються від зрізу, при навантаженні, що складало приблизно половину від граничного, у бетоні шпонок з’являлися ледь помітні тріщини під кутом 15 – 20° до розрахункового перерізу. Зі збільшенням навантаження вони зливалися в одну вертикальну, подальше завантаження призводило до різкого збільшення швидкості взаємного зсуву окремих частин зразка. Бетон зони руйнування, за даними авторів, працює в умовах складного напружено-деформованого стану (НДС): зрізу, стиску, розтягу. На думку О.В. Яшина руйнування зразків відбувалося крихко від відриву бетону в результаті дії головних розтягуючих напружень.

Руйнування при розколюванні


Аналогічної позиції дотримуються В.Г. Кваша та П.М. Коваль, вони у своїх роботах проводять аналогію між характером руйнування шпонки та бетонного куба (циліндра) при розколюванні за схемою випробування, котра використовується для визначення опору бетону розтягу, та роблять висновок, що робочий переріз шпонки при дії зрізуючих сил виявляється розтягнутим і руйнування відбувається шляхом відриву, а не зрізу.

Стадії роботи залізобетонних шпонок


У роботі залізобетонних шпонок дослідники виділяють дві характерні стадії: момент тріщиноутворення та руйнування. Аналіз експериментальних даних [Фатхуллин В.Ш. Прочность предварительно напряжѐнного шпоночного контакта сборно-монолитных конструкций] показує, що кут нахилу початкових тріщин до площини зрізу у шпонках залежить від відсотку армування. Так у бетонних і слабкоармованих зразках він складає 17 – 20°, у шпонках із великим відсотком армування та із попередньо напруженою арматурою – 30 – 35°. Граничне навантаження шпонок із арматурою, розташованою у два яруси за висотою шпонки, виявилося приблизно на 10 % більшим порівняно із шпонками з центральним розміщенням арматури, однак на характер руйнування місце розташування арматури не впливало.

Зміни від армування поліпропіленовою фіброю


Використання дисперсно-армованого поліпропіленовою фіброю бетону в якості матеріалу для виготовлення шпонкових стиків привело до зміни характеру тріщиноутворення та руйнування зразків. Перші тріщини з’являлися при вищих ступенях навантаження порівняно із стиками із керамзитобетону, руйнування було більш в’язким, розтягнутим у часі.

Чурса Ю.В. Р 1.3.1 Прочность при срезе шпоночных соединений элементов конструктивных систем зданий. - П. 2016.

Группа компаній УДК udkgazbeton.com можливо найкращий постачальник автоклавного газобетону для заповнення з’єднань. Продукція відповідає нормативу ДСТУ Б В.2.7-137:2008. Блоки з ніздрюватого бетону стінові дрібні., що підтверджено відповідними сертифі.

Відео тріщиноутворення та руйнування


Категория: Шпонкові з'єднання | Добавил: admin (2017-03-23)
Просмотров: 1474 | Комментарии: 1 | Теги: Шпон, Бетон, ДОСЛІДЖЕННЯ, експеримент, стик | Рейтинг: 5.0/2

Коментарі до Характер тріщиноутворення та міцність бетонних і залізобетонних шпонок, обговорення та відгуки:

2017-10-21
1.
реально интересно почитать о бетоне и руйнуванны, так иногда кажется что это вечный материал
Ответ: