ОБЛАШТУВАТИ ПАНДУС БІЛЯ ДОМУ

ХОЧЕТЕ ОБЛАШТУВАТИ ПАНДУС БІЛЯ СВОГО ДОМУ? ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ

Ситуація: Ви живете в багатоповерхівці. І вхід до вашого під‘їзду не облаштований пандусом.

Багато хто думає, що цей елемент доступності потрібен тільки для пересування людей з інвалідністю, зокрема візочників. Так, для цих людей він просто є великою необхідністю. Але до маломобільних груп населення відносяться також і особи похилого віку, вагітні жінки, батьки з дитячими колясками та й ті, що мають тимчасові порушення здоров'я - адже може трапитися, що ви банально підвернули ногу, і вже маєте проблеми з пересуванням. Саме правильно встановлений пандус стане необхідною зручністю.

По-перше, хочу нагадати, що з 1 квітня цього року в Україні почали діяти нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд». Вони зобов‘язують забудовників робити належні умови безбар’єрності, зокрема встановлювати пандуси при будь-якому новому будівництві всіх багатоповерхових житлових будинків та при проведенні комплексної реконструкції вже існуючих будинків. І в нових будинках це дійсно роблять обов‘язково. Це те, до чого ми прагнули досить довго і це гарна новина.

➡ АЛЕ, залишається питання: Що ж робити мешканцям будинків, побудованих раніше, старих будинків, не забезпечених такими елементами доступності як пандуси?

Це також можливо вирішити.

➡ ЯК ДІЯТИ. У більшості випадків (навіть в разі створення ОСББ) прибудинкова територія житлових багатоповерхівок залишається у комунальній власності, а право розпорядження та використання цією територією належить міським, селищним або сільським радам та їх виконавчим органам.

Тому, вам потрібно звернутися із клопотанням на улаштування пандусу до відповідного структурного підрозділу місцевої ради, який опікується зазначеним питаннями. В залежності від структури виконавчих органів місцевої ради це можуть бути підрозділи:
* з питань містобудування та архітектури;
* соціального захисту;
* капітального будівництва тощо.
У разі відсутності належної реакції – звернутися із заявою безпосередньо до Голови міської, селищної або сільської ради.

Якщо ж і в цьому випадку не вжито всіх можливих заходів, аби забезпечити влаштування пандусу, питання вже потрібно вирішувати в судовому порядку (згідно ст. 144 Конституції України ст.77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

❗️ВАЖЛИВО. Для облаштування пандусу біля свого житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх інших мешканців.

❗️❗️ТАКОЖ ВАЖЛИВО. Мінрегіоном створено спрощену процедуру влаштування пандусів. Таке будівництво має суттєві дозвільні преференції:
* Не потрібно отримувати містобудівні умови та обмеження (це регламентується Наказом Мінрегіону №289 від 06.11.2017)
* Не потрібно отримувати дозвіл на виконання будівельних робіт (це регламентується постановою КМУ №406 від 07.06.2017)
* Не потрібно вводити в експлуатацію (це також регламентується постановою КМУ № 406 від 07.06.2017)
* Не потрібно оформлювати власність на землю - будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів місцевого самоврядування на відповідних землях комунальної власності може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою (це регламентується ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Нещодавно я провів опитування на своїй сторінці у FB, бажаючи дізнатися, чи в багатьох житлових будинках є пандуси. Результат виявився майже 50/50. Тобто, в половині будинків пандуси є. Але, більшість з них неякісні, незручні та зроблені аби як.
Саме тому зараз у будівельних нормах ми прописали всі необхідні технічні параметри та навели візуальні приклади - якими мають бути правильні пандуси. ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковими до виконання. З документом ви можете ознайомитися за посиланням (окрім пандусів, там є ще багато цікавої інформації) - http://www.minregion.gov.ua/…/uploads/2019/01/V2240-2018.pdf

Так от, ПРАВИЛЬНИЙ ПАНДУС ПОВИНЕН МАТИ ТАКІ ПАРАМЕТРИ:

✅ Безпечний нахил зовнішнього пандусу не може перевищувати 8%, внутрішнього - 10-12%.

✅ Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м

✅ Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.

✅ Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним – 1,8 м

✅ Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення)

✅ Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.

Це основні вимоги. Ще раз – детально про це можна прочитати в самому ДБН. Там же є ілюстровані приклади правильного влаштування.

Користуйтесь своїми правами. І давайте разом робити наше життя зручнішим – безпечним та комфортним!
Категория: Кімнати та будинку | Добавил: admin (2019-07-11)
Просмотров: 1417 | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до ОБЛАШТУВАТИ ПАНДУС БІЛЯ ДОМУ, обговорення та відгуки: