Вибір типу фундаменту для будинку або лазні

Вибір типу фундаменту для будинку або лазні

Як бачите, при виборі типу фундаменту вам необхідно не тільки зібрати максимум інформації про ділянку і точно уявляти собі майбутня будівля (включаючи розташування таких елементів як каміни, печі і санвузли), але й мати уявлення про те, на що саме слід робити акцент: до Наприклад, якщо вам необхідно звести тимчасовий легкий будинок на перші кілька років, а потім перебудувати його, то нема рації вкладатися в дорогий фундамент, а якщо ви будуєте великий котедж на століття - то стрічковий фундамент буде найбільш оптимальним вкладенням.

Незалежно від того, який тип фундаменту для дому ви виберете, фахівці нашої компанії побудують його максимально якісно і з урахуванням найменших особливостей ділянки та архітектурного проекту. Наші фундаменти чудово доводять свою надійність і свою бездоганність господарям протягом багатьох років експлуатації завдяки тому, що ми завжди використовуємо найбільш якісні матеріали, перевіряємо хід всіх робіт і дотримуємося найвищі стандарти сфери. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені в 100% якості будь-якого зводиться фундаменту.

Якщо у вас є які-небудь питання з вибору фундаменту для вашого будинку, або ж якщо ви хочете уточнити можливість будівництва з тієї чи іншої технології на конкретній ділянці, просто зв'яжіться з нами за телефоном 9212042111 і отримаєте максимум конкретної інформації про те, як можуть вестися роботи. У випадку, коли ви сумніваєтеся, який тип фундаменту необхідний для вашого будинку, наші інженери допоможуть вам радою, заснованому як на високих теоретичних знаннях, так і на величезному практичному досвіді.

Стрічкові фундаменти

Стрічкові фундаменти це суцільні фундаменти по всьому периметру будівлі. Вони мають однакову форму поперечного перетину по всій довжині. Стрічкові фундаменти влаштовують переважно під будинки з кам'яними, цегляними, бетонними стінами, а також дерев'яними будинками великого обсягу. Вони міцні, надійні, але материалоемки, особливо при будівництві дерев'яного будинку (або будь-якого іншого) на рухливих грунтах. Тому такі фундаменти доцільно влаштовувати при неглибокому їх закладення і для дерев'яних будинків з підвалами.

Розрізняють стрічкові фундаменти із бутової кладки і бутобетоні. Для кладки зазвичай використовують великий кругляк, рваний постелисті камінь і камінь-плитняк (вапняк, піщаник, граніт, базальт і щільний черепашник).

При зведенні фундаментів з бутового мурування (рис. 1) з використанням каменів неправильної форми, так званого рваного буту, їх ширина повинна становити не менше 500 мм і бути на 50-100 мм більше товщини стін. При зануренні фундаментів до 1,0 м в слабких грунтах ця різниця збільшується до 200-250 мм.


Рис.1 Бутовий стрічковий фундамент

а) - під зовнішню стіну,
б) - під внутрішню стіну в міцних грунтах,
в) - під внутрішню стіну в слабких грунтах.

1 - гідроізоляція;
2 - утеплююча відсипання з шлаку або керамзиту;
3 - рівень чистої підлоги;
4 - грунтова чи піщана подушка при глибокому заляганні несучого шару;
5 - вимощення;
6 - рівень землі;
7 - грунтова підсипання;
8 - глинобитна підготовка.

Міцні, надійні, довговічні і бутобетоні фундаменти. Для їх кладки застосовуються дрібні булижники, щебінь, гравій і бій добре обпаленої глиняної цегли. Пристрій цих фундаментів менш трудомістким, ніж з бутової кладки, але для них потрібно велика витрата цементу. Товщина фундаментів і стін підвалів приймається не менше 350 мм. Бутобетоні фундаменти застосовуються для будівництва одно-і двоповерхових житлових будинків практично на будь-яких підставах.

Фундаменти влаштовують з грунтоцементних сумішей, для приготування яких застосовують місцеві суглинки і цемент у співвідношенні 1,5: 1,0. Такі фундаменти досить міцні і обходяться в два-три рази дешевше, ніж бутові і бутобетоні. Але застосовувати їх можна тільки в сухих грунтах, де рівень грунтових вод знаходиться нижче 2 м від поверхні.

Стовпчастий фундамент

Стовпчасті фундаменти (пальові фундаменти) (рис. 2) на відміну від стрічкових в основному влаштовують під дерев'яний будинок з легкими стінами і в тих випадках, коли потрібне глибоке їх закладення (при високому рівні грунтових вод і значному зимовому промерзанні здимаються). Зведення таких фундаментів обходиться в 1,5-3 рази дешевше стрічкових фундаментів. Фундаментні стовпи ставлять у кутах дерев'яного будинку і в місцях перетину стін, під стійками каркаса, важкими або несучими простінками, прогонами, балками і в інших місцях зосередженого навантаження. Стовп може бути дерев'яним, кам'яним, цегляним, бетонним і залізобетонним.

Рис.2 Стовпчастий фундамент
а) - план фундаменту,
б) - перетин по цоколю.

1 - Бутовий стовп;
2 - зазор 50 мм;
3 - вимощення;
4 - гідроізоляція;
5 - рядова перемичка;
6 - горбиль;

Більш довговічними є стовпчасті фундаменти з бутового каменю, бетону, добре обпаленої або перепаленого цегли, так званого залізняку. З бутового каменю стовпи роблять розмірами 600X600 мм, з цегли - 510X510 мм, а з бетону та бутобетону - 400X400 мм. Відстань між ними не повинно перевищувати 2,0-2,5 м.

Для обпирання стін на стовпи по них влаштовують фундаментні балки, так звані пересічні перемички. Висота фундаментної балки повинна бути не менше 1 / 4 її прольоту (приблизно 4 ряди цегельної кладки). Кладку фундаментної балки ведуть з добірного цілого добре обпаленої цегли марки 75 на розчині марки 50 при прольоті перемички 2,0 м і на розчині марки 25 при прольоті перемички до 1,75 м.

Під нижній ряд кладки щоб уникнути випадання цегли і для сприйняття розтягуючих зусиль укладають арматуру з круглої сталі діаметром 5 мм і більше з розрахунку не менше одного стрижня на кожні 130 мм ширини фундаментної балки. Низ її розташовують на 400-500 мм нижче поверхні землі. Між балкою і піщаної засипкою залишають зазор 50-70 мм, щоб не допустити її деформації при обдиманні.

З метою економії будівельного матеріалу каменю і в'яжучих матеріалів під час закладання стрічкових і стовпчастих фундаментів в сухих грунтах на глибину понад 0,7 м влаштовують піщані подушки висотою, що не перевищує половини висоти фундаментів. Для подушок використовують крупний пісок.

Плитні фундаменти

Плитні (плаваючі) фундаменти мають жорстку конструкцію - одну плиту, виконану під всією площиною будівлі. Вони добре вирівнюють всі вертикальні і горизонтальні переміщення грунту, вони отримали ще одну назву - плаваючі. Їх споруджують на просадних грунтах. Плаваючі фундаменти досить дорогі із-за великого об'єму бетону і витрати металу на арматуру.

Література
Льопа В.Є., Гриценко С.Н. Поради тим, хто будує або перебудовує будинок.
Статті про підсилення слабких основ варіантами: Штучні підсипки ґрунту та Штучне ущільнення ґрунту

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-09)
Просмотров: 3354 | Теги: фундамент | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Вибір типу фундаменту для будинку або лазні, обговорення та відгуки: