Російська система калібрування

Російська система калібрування

Закон РФ «Про забезпечення єдності вимірювань» від 28.04.93 № 4871 - 1 ввів новий термін калібрування засобів вимірювань, під яким мається на увазі сукупність операцій, які виконуються з метою визначення та підтвердження дійсних значень метрологічних характеристик та (або) придатності до застосування засоби вимірювань, що не підлягає державному
метрологічного контролю і нагляду.

Калібрування здійснює будь-яка метрологічна служба або фізична особа, у якої є умови для проведення цієї роботи. Однак добровільність калібрування як форми контролю придатності засобів вимірювань не знімає з метрологічної служби підприємства необхідності дотримання при цьому певних вимог. Головне з цих вимог - обов'язкова «прив'язка» робочого засобу вимірювань до державного еталону. Це означає, що функція калібрування є складовою частиною державної системи забезпечення єдності вимірювань, яка в свою чергу узгоджена з аналогічними принципами інших країн, тобто калібрування адекватно включається у світову систему забезпечення єдності вимірювань.

Можливі такі варіанти організації калібрувальних робіт:

• підприємство самостійно організовує у себе проведення калібрувальних робіт і не акредитується ні в якій системі;

• підприємство, зацікавлена у підвищенні конкурентоспроможності продукції, акредитується у РСК на право проведення калібрувальних робіт від імені акредитованої його організації;

• підприємство акредитується у РСК з метою виконання калібрувальних робіт на комерційній основі;

• підприємство, акредитовані на право перевірки, одне ¬ тимчасово отримує атестат на право проведення калібрувальних робіт з тим же видів вимірювань;

• метрологічні інститути та органи державної метрологічної служби реєструються в РСК і як органи акредитації, та на право проведення калібрувальних робіт;

• підприємство акредитується у якості калібрувальної лабораторії в будь-якій іншій калібрувальної службі відкритого типу.

У будь-якому випадку РСК будується на принципах добровільності та самоокупності. Основним стимулом вступу в РСК є посилення ступеня довіри споживача до показників якості продукції, контрольованим шляхом вимірювань, що підвищує конкурентоспроможність продукції.

Крім того, розгорнувся в країні процес сертифікації продукції відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO / IEC серії 9000 і загальноєвропейських стандартів £ 7У45000 висуває обов'язкову вимогу акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій, що є умовою визнання досягається якості, яке слугує потужним стимулом для вступу метрологічних служб підприємств у РСК. Членство в РСК дозволяє також отримувати методичне та інформаційне забезпечення з усіх аспектів калібрувальної діяльності.

Російська система калібрування створюється на базі діючих структур державної метрологічної служби і метрологічних служб юридичних осіб. При цьому використовуються технічна та нормативна бази повірки та метрологічної атестації засобів вимірювань.

Організацію калібрувальних робіт для засобів вимірювань, що використовуються в будівництві, і акредитацію на право проведення калібрувальних робіт здійснює Всесоюзний науково-дослідний інститут фізико-технічних і радіотехнічних вимірювань (ВНИИФТРИ), що є головним з метрології в будівництві. Відділом будівельної метрології ВНИИФТРИ розроблено більше десяти методик калібрування засобів вимірювань, що використовуються в будівництві при контролі міцно ¬ сті та інших характеристик будівельних виробів і конструкцій.

Поряд з ВНИИФТРИ калібрування засобів вимірювань для будівництва здійснює ряд калібрувальних лабораторій, акредитованих ВНИИФТРИ в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах Росії. Однією з найбільш оснащених калібрувальних лабораторій в Москві є МЕТУСВНІР, область акредитації якої поширюється на вісім видів вимірювань при значній кількості діапазонів вимірювань калібрується вимірювальних засобів.

Калібрування тісно пов'язана з Системою сертифікації засобів вимірювань на відповідність метрологічним нормам і правилам, зареєстрованої в Державному Реєстрі Системи сертифікації за № РОСС Яї. 0001.04 РЄ ГО.

Оскільки сертифікація пов'язана з рівнем якості, в ній у першу чергу зацікавлені виробники і користувачі засобів вимірювань. Разом з тим сертифікація передбачає обов'язкову перевірку забезпеченості сертифікуються засобів вимірів методами і засобами калібрування з прив'язкою їх до державних еталонів та, таким чином, сприяє підвищенню метрологічної дисципліни в цілому.

Система сертифікації засобів вимірювань регламентована наступними нормативними документами:
МІ 2277-93 «Метрологія. Система сертифікації засобів вимірювань. Основні положення та порядок проведення робіт »;
МІ 2278-93 «Метрологія. Система сертифікації засобів вимірювань. Органи з сертифікації. Порядок акредитації »;
МІ 2279-93 «Метрологія. Система сертифікації засобів вимірювань. Порядок ведення Реєстру Системи ».

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-06)
Просмотров: 1758 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Російська система калібрування, обговорення та відгуки: