Главная » Каталог статей » ДБН

Прибережні захисні смуги в межах населених пунктів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 8. Благоустрій територій водоохоронних зон та прибережних захисних смуг
Пункт 3. Прибережні захисні смуги в межах населених пунктів


8.3.1 В межах водоохоронних зон треба встановлювати прибережні захисні смуги з додатковими обмеженнями природокористування.

8.3.2 Прибережну захисну смугу треба встановлювати для водотоків у відкритому руслі, а також всіх водоймищ незалежно від їх походження згідно з ДБН 360 та [10].

8.3.3 Для водних об'єктів, що мають набережну, за наявності зливової каналізації межу прибережної захисної смуги треба поєднувати з парапетом набережної, зовнішньою кромкою газону або тротуару.

8.3.4 Заходи щодо благоустрою прибережних захисних смуг треба проектувати за трьома природними елементами:
- зелені насадження;
- водні простори (акваторії) і їх береги;
- рельєф.

8.3.5 Заходи щодо благоустрою прибережних захисних смуг треба проектувати з урахуванням вимог ДБН В.1.1-24.

8.3.6 Зелені насадження прибережних захисних смуг можуть бути двох типів:
- природні;
- пристосовані для цілей рекреації і прийому відвідувачів (як введенням додаткових елементів устаткування, так і частковою зміною самих природних компонентів ландшафту – штучні водні басейни, реконструкція лісу або нові насадження тощо) або інженерного захисту.

8.3.7 Роботи з інженерного захисту території прибережних захисних смуг включають: посів багаторічних трав, посадку дерев і чагарників в поєднанні з посівом багаторічних трав або обдернуванням.

8.3.8 Склад насаджень на схилах річок треба визначати в залежності від характеру формування схилового стоку та розвитку ерозійних процесів на прилеглих землях. Насадження формують у вигляді кількох деревно-чагарникових ярусів.

8.3.9 Підбір рослин, їх розміщення в плані, типи і схеми посадок треба призначати відповідно до ґрунтово-кліматичних умов, особливостей рельєфу і експлуатації схилу (укосу), норм і термінів посіву трав і інших рослин, а також згідно з вимогами щодо планування схилу ландшафтною архітектурою і охорони навколишнього середовища.

8.3.10 Підбір травосуміші з розвиненою кореневою системою на зсувних схилах повинен забезпечити міцний дерновою покрив.

8.3.11 Дерева для посадки необхідно вибирати з глибокою кореневою системою в поєднанні з породами дерев з поверхневою кореневою системою.

8.3.12 Зелені насадження треба створювати за рахунок швидкорослих господарсько-цінних порід, шляхом висаджування стандартних саджанців, вкорінених і не вкорінених живців.

8.3.13 Можна створювати смуги із вологолюбних порід шляхом забивання кілків на глибину залягання ґрунтових вод.

8.3.14 На дні ярів та виярків, які впадають у річки, обов'язково треба влаштовувати мулофільтри з насаджень чагарникових порід та проводити залуження на відстань не менше ніж 150 метрів від русла річки. Сіянці дерев треба висаджувати на найменш зволожених ділянках, саджанці та укорінені живці - на ділянках достатнього забезпечених вологою, а кілки вологолюбних порід - у місцях надмірного зволоження.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-29)
Просмотров: 4753 | Теги: водойма, ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Прибережні захисні смуги в межах населених пунктів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: