Модульне будівництво

Модульні будинки складаються з конструктивних одиниць – модулів. Одна така одиниця – підлога, стіни, стеля. Ці модулі перевозять на будівельний майданчик, де за допомогою крана збирають їх в одне ціле. Модульні будівлі мають широкий спектр застосування. Використання модульних будівель включає будівництво цивільних житлових будинків, а також промислових об'єктів. Модульні будівлі є ідеальним рішенням у віддалених і сільських районах, де звичайне будівництво може бути не розумним, чи навіть неможливим.

Основна перевага модульних технологій перед традиційним капітальним будівництвом - це короткі терміни зведення таких будівель і порівняно низька вартість. Виготовлення і установка двоповерхової модульної будівлі займає в середньому не більше півтора-двох місяців. Будівля невеликих розмірів, наприклад, кіоск або дачний будиночок можна зібрати і встановити за декілька днів. Зведення такого об'єкту обходиться приблизно на 50% дешевше, ніж будівництво аналогічного за площею капітального. При цьому терміни експлуатації в обох випадках приблизно однакові – модульна будівля простоїть не менш 30-35 років.

Оскільки модульні будівлі важать набагато менше, ніж капітальні конструкції, вони не вимагають заливки грунтовного, масивного, а отже, дорогого фундаменту. Їх легко можна використовувати там, де немає можливості через різні обставини зводити капітальні споруди. Процес постачання і транспортування готових блоків також відрізняється легкістю і порівняно недорогий, конструкції такого роду можна перевозити за допомогою будь-якого з видів транспорту.

Модульні будівлі є повністю автономними. Їх внутрішня інфраструктура може бути змонтована абсолютно незалежно від наявності або відсутності зовнішніх централізованих інженерних мереж. У модульних будівлях завжди передбачена можливість швидкого і простого монтажу вентиляційної, каналізаційної, опалювальної, електричної і водопровідної систем.

Модульні будівлі у наш час стали широко доступними для країн СНД, оскільки заводів, які займаються цим питанням, з'являється все більше і більше. Ці будівлі, як правило, є дуже рентабельними в порівнянні із звичайною традиційною конструкцією. Треба відмітити, що високоякісне модульне будівництво ненабагато дешевше, ніж традиційне будівництво, хоча виробники модульних будівель часто вказують дуже велику цінову різницю в свою користь.

Категория: Интересно | Добавил: Admin8256 (2010-12-03)
Просмотров: 1837 | Теги: конструкції, будівництво | Рейтинг: 0.0/0

Коментарі до Модульне будівництво, обговорення та відгуки: