Яка процедура надання земельної ділянки під житлову та гаражну забудову?

процедура надання земельної ділянки під житлову
Відповідно до ст. 40 Земельного кодексу України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених Земельним кодексом України, можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду.

Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України земельні ділянки з цільовим призначенням «для громадської та житлової забудови» можуть надаватися лише в межах населеного пункту.

Розглянемо порядок безоплатної передачі земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва у власність.

Статтею 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для:
а) будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
1. у селах у розмірі не більше 0,25 гектара;
2. у селищах у розмірі не більше 0,15 гектара;
3. в містах у розмірах не більше 0,10 гектара.
б) для будівництва індивідуальних гаражів не більше 0,01 га.

Безоплатна передача земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на практиці відбувається за порядком, який визначений ст. 118 Земельного кодексу України на підставі технічних матеріалів, які підтверджують розмір земельної ділянки, яка перебуває є користуванні, або за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки, якщо вона передається із земель запасу.

Так, для отримання безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва із земель запасу необхідно:

Спочатку подається клопотання (заяву) до місцевої ради із зазначенням: бажаних розмірів земельної ділянки, що не перевищують норми безоплатної передачі, цільового призначення земельної ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд).

Далі місцева рада розглядає клопотання. Приймається рішення, або про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або відмовляє у задоволенні клопотання.

Місцева рада зобов’язана розглянути клопотання та прийняти рішення у місячний термін.

Відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути мотивованою. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Псля отримання дозволу від місцевої ради, необхідно для розроблення землевпорядної документації на земельну ділянку звернутися до землевпорядної організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт для замовлення відповідних робіт.

Землевпорядна організація розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки згідно чинних нормативних документів та здійснює його погодження у необхідних органах.

Стаття про порядок розробки проектів розподілу територій, визначення меж або впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань

Проект відведення земельної ділянки погоджується місцевими органами земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури. Крім того, технічна документація по відведенню земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку підлягає державній експертизі.

Після погодження проекту відведення ділянки місцева рада приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Заключним кроком є видача органом земельних ресурсів на основі рішення місцевої ради державного акту на право власності.

Присадибна (прибудинкова) ділянка
Земельний кодекс України
про Розвиток земельних відносин
Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2014-04-21)
Просмотров: 2297 | Теги: призначення, передача, ділянка, Земля | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Яка процедура надання земельної ділянки під житлову та гаражну забудову?, обговорення та відгуки: