Як утеплити фасад будинку: матеріали та підрядники

Підвищення тарифів на енергоресурси зробило питання утеплення будинків ще більш актуальним. Це - єдина можливість досягнути нормальної терморегуляції в приміщеннях та економії. Успіх у цій справі залежить від якості матеріалів та професійних дій майстра, який буде проводити роботи. Більше про утеплення фасадів та арок розповіли експерти сайту, де можна швидко знайти підрядників для якісного утеплення будь-якого об'єкта.

Матеріали для утеплення фасаду в 2024 році

Попри сотні ринкових пропозицій, всі матеріали можна звести до трьох головних категорій:

  • Пінопласт.
  • Екструдований пінополістирол.
  • Мінеральна вата (базальтова, кам'яна).

У кожного матеріалу - свої переваги, і кожен з них рівноцінно підходить для утеплення. Про відмінності поговоримо трохи нижче.

Оптимальна товщина утеплювача

Згідно з Державними будівельними нормами, Україна розділена на декілька температурних зон. У другу зону входять Миколаївська, Закарпатська, Херсонська і Одеська області, у першу - всі інші регіони країни. Рекомендований показник теплоопору для першої зони - 3,3 м²К/Вт, для другої - 2,8 м²К/Вт. Формула для розрахунку:

R=d/k.

В ній d позначає товщину утеплювача, а k- теплопровідність утеплюючого матеріалу. Наприклад, житель столиці хоче утеплити будинок 10-сантиметровим пінопластом. Показник k у нього дорівнює 0,043 Вт/(м*К). Відповідно з формулою, теплоопір матеріалу складатиме 2,32 Вт/(м*К).

 

Далі з тією ж формулою треба розрахувати теплоопір стін будинку, взявши в якості показників товщину стін та теплопровідність їх матеріалу (для цегли це 0,56, для газоблоку - 0,1). Отримані результати треба скласти і дізнатися, чи відповідає результат нормам ДБН.

Утеплення пінопластом: особливості

Цей матеріал відрізняється найбільш доступною ціною. Теплопровідні якості матеріалу залежать від його товщини та плотності - варто звертати на це увагу при виборі. Оптимальний за ціною варіант - пінопласт з плотністю 15, найкращий за характеристиками - 25. Цей утеплювач відрізняється стійкістю до вологи. Але є й недоліки: невелика механічна стійкість та пожежна небезпечність.
 

Пінополістирол: переваги й недоліки

По теплопровідності цей матеріал кращий за пінопласт. А замки для з'єднання плит дозволяють монтувати матеріал без «мостів холоду». Варто відзначити і велику міцність екструдованого пінополістиролу. Також він:

  • стійкий до вологи;
  • інертний до хімічних речовин;
  • по характеристикам у всьому випереджає пінопласт.


Серед недоліків - висока ціна та горючість. Є самозатухаючі версії, але коштують вони дорожче. Якщо утеплити будинок цим матеріалом, стіни будуть паронепроникними, тому важливо, щоб у будинку була якісна вентиляційна система.
 

Особливості утеплення мінеральною ватою

Це - екологічний утеплювач, безпечний та повністю негорючий. По рівню термоізоляції поступається пінополістиролу. Для утеплення матеріал випускають у формі плит. Взагалі за властивостями мінвата нагадує пінопласт, але коштує дорожче. Проте це компенсується її універсальністю. Серед недоліків - відсутність вологостійкості та паронепроникність.
 

Зручний пошук підрядників для утеплення будівлі

Знайти перевірених майстрів, які проведуть облицювання фасаду утеплюючими матеріалами «під ключ».

Достатньо залишити заявку - через сайт або через телефон. Консультант допоможе з розрахунком та плануванням робіт. Для вибору майстра чи бригади в інших місцях треба орієнтуватися на відгуки, портфоліо та рейтинг. Середні ціни за послуги прямих перевірених виконавців зазвичай вище ринкових, та гарантії теж кращі.

Якщо вам потрібно замовити фасадний декор у Києві, звертайтесь у Графіо Декор

 


Новини по темі: Позитивний досвід з утеплення будинків від литовців
Активізуємо роботи з утеплення житла
Документ по темі: ДСТУ Б В.2.6-189:2013 Методи вибору теплоізоляційного матеріалу для утеплення будівель

Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2022-11-02)
Просмотров: 2687 | Теги: послуги, стіни, утеплення | Рейтинг: 5.0/8

Коментарі до Як утеплити фасад будинку: матеріали та підрядники, обговорення та відгуки: