Главная » Каталог статей » ДБН

Бульвари ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 5. Благоустрій територій загального користування
Пункт 5. Бульвари


5.5.1 Бульвари мають з’єднувати окремі великі елементи планування населеного пункту і підводити до різних великих об’єктів: вокзалів, стадіонів, площ тощо. Влаштування бульварів повинно сприяти регулюванню транспортного та пішохідного руху, підвищенню декоративного вигляду вулиць і поліпшенню їх санітарно-гігієнічного стану.

5.5.2 Розміщення бульварів у плані визначається генеральним планом в залежності від характеру проїздів та інтенсивності руху ними. Є такі способи розміщення бульварів: - за обома сторонами проїзної частини; - у залежності від орієнтації вулиці (коли її ширина не дозволяє створювати два бульвари). На вулицях з орієнтацією північ-південь бульвари треба розміщувати на західній стороні вулиці. На вулицях широтної орієнтації бульвари треба розміщувати вздовж північної сторони вулиці.

5.5.3 Планувальне рішення бульвару треба здійснювати в залежності від його ширини та протяжності пішохідного руху. Мінімальне співвідношення ширини і довжини бульвару треба приймати не менше ніж 1 : 3.

5.5.4 У разі великої протяжності бульвару треба передбачати влаштування поперечних проходів і проїздів, ув’язаних загальним плануванням. Віссю бульвару має бути прогулянкова алея, а іншу територію треба відводити під газон, дерева та кущі. Ширина такого бульвару має бути від 15 м до 20 м.

5.5.5 Ширину бокових доріжок бульварів треба приймати в залежності від ширини бульвару та його призначення. Ширина бокових доріжок, як правило, не повинна перевищувати 4 м. Місця для відпочинку та окремі лави розміщують у заглибленнях або поширеннях дороги, вони не повинні заважати пішохідному руху.

5.5.6 Обов’язковий перелік елементів благоустрою бульварів треба приймати відповідно до 5.2.9.

5.5.7 Бульвар треба відділяти від іншої частини вулиці смугою зелених насаджень з метою захисту від шуму та пилу. У разі, якщо треба відкрити перспективу на пам’ятник або будову, які знаходяться на кінці алеї, середину бульвару потрібно відводити під газон або партер, а прогулянкові алеї розміщувати сторонами цього партеру. Зелені насадження бульвару мають створювати у місцях прогулянок та відпочинку необхідну тінь, відкривати вид на найбільш привабливі об’єкти та закривати об’єкти, небажані для обзору.
На озеленених ділянках бульвару розміщують майданчики для відпочинку дорослих та для розваг дітей, декоративні елементи, водні пристрої, квітники тощо.

5.5.8 Захисна зелена смуга, що ізолює бульвар від вулиці, має складатись з ряду дерев та щільного живоплоту. Розмір захисної смуги треба визначати згідно з ДБН В.2.3-5. Живопліт з світлолюбних кущів не треба розміщати безпосередньо під кронами дерев, оскільки за таких умов дерева не зможуть нормально розвиватися, мають пригнічений вигляд та швидко висихають.

5.5.9 Затінення пішохідних доріжок треба здійснювати шляхом влаштування алеї вздовж пішохідних доріжок і посадкою дерев біля майданчиків відпочинку у тих місцях, куди у певні години дерева будуть відкидати тінь на частину майданчика. Якщо ширина бульвару достатня, рядові посадки дерев замінюють посадкою їх груп. Дерева повинні мати щільне листя, що захищає територію бульвару від пилу.

5.5.10 Відстань між деревами у рядових посадках залежить від діаметра крони дерев, від швидкості їх росту та необхідності створити умови для провітрювання бульвару. Діаметр крони дорослих ширококронних дерев у рядових посадках складає від 50 % до 60 % їх висоти. Виходячи з цього можна визначити, що для дерев висотою до 15 м відстань має дорівнювати від 7,5 м до 10 м.

5.5.11 Для живоплотів треба підбирати кущі, що легко підстригаються, з щільним листям або хвойні породи.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-26)
Просмотров: 3470 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Бульвари ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: