ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДСТУ | КАК скачать?
2021-09-29, 00:33
державний герб НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА СТАНДАРТИЗАЦІЯ

ПРАВИЛА ПОБУДОВИ, ВИКЛАДАННЯ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ

ДСТУ 1.5:2003


Рос.: НАЦИОНАЛЬНАЯ СТАНДАРТИЗАЦИЯ. ПРАВИЛА ПОСТРОЕНИЯ, ИЗЛОЖЕНИЯ, ОФОРМЛЕНИЯ И ТРЕБОВАНИЯ К СОДЕРЖАНИЮ НОРМАТИВНЫХ ДОКУМЕНТОВ
Англ.: NATIONAL STANDARDIZATION. RULES OF LAY-OUT, FORMULATION, PRESENTATION AND REQUIREMENTS FOR CONTENTS OF NORMATIVE DOCUMENTS
(В текст документа внесено зміни згідно з ІПС №2-10 до 2010 року.)

Чинний від 1 липня 2003 року
На заміну ДСТУ 1.5-93

У цьому ДСТУ зазначено правила побудови, викладення та оформлення національних стандартів, а також рекомендації до їх змісту та внесення змін.

Використано посилання на такі нормативні документи:
ДСТУ 1.0:2003 Національна стандартизація. Основні положення
ДСТУ 1.1:2001 Національна стандартизація. Стандартизація та суміжні види діяльності. Терміни та визначення основних понять
ДБН А 1.1-1-93 Система стандартизації та нормування в будівництві. Основні положення

У цьому стандарті використано терміни, установлені в ДСТУ 1.1: вимога, міжнародний стандарт, настанова, національний стандарт, нормативний документ, об'єкт стандартизації, основоположний стандарт, перевидання, положення, поправка, проект стандарту, регіональний стандарт, стандарт, стандарт загальних технічних вимог, стандарт на методи випробування, стандарт на послугу, стандарт на продукцію, стандарт на процес, стандартизація, технічні умови.
А також: комплекс стандартів, багаточастинний стандарт, багатотомний стандарт, передній структурний елемент, нормативний структурний елемент, передня частина стандарту, основна частина стандарту, зміст та вміст стандарту, зміна до стандарту, поправка до стандарту.

Національні стандарти обов'язково повинні мати структурні елементи: «Титульний аркуш», «Передмову», «Назву», «Сферу застосування», «Вимоги до об'єкта стандартизації», «Бібліографічні дані». Наявність решти структурних елементів зумовлює специфіка об'єкта стандартизації.

4.9.2 Наведені у цьому розділі терміни та визначення понять повинні відповідати вимогам ДСТУ 3966 до термінів та визначень понять.
4.9.3 Список термінів починають словами: «Нижче подано терміни, вжиті в цьому стандарті, та визначення позначених ними понять».

4.12.1 Матеріал, що доповнює або унаочнює положення стандарту, дозволено розміщувати в додатках. Наприклад, у додатках можна розміщувати рисунки, таблиці великого формату, розрахунки, опис апаратури та приладів, опис алгоритмів i програм задач, які розв'язують на обчислювачах (комп'ютерах) тощо.

5.1.1 Текст стандарту повинен бути стислий, точний, недвозначний та логічно послідовний. Вимоги викладають, дотримуючись норм чинного українського правопису, використовуючи стиль ділового мовлення, придатний для службових документів. Треба користуватися усталеною лексикою, наявною в академічних словниках, уживаючи всі мовні засоби за своєю прямою призначеністю. Діалектизмів, засобів художньої літератури (образності, метафор тощо), новітніх іншомовних запозичень треба уникати.

Увага!!! Цей документ відредаговано: додано всі актуальні Зміни, виправлені помилки, надано кращого вигляду.
Це Ексклюзив ДБНУ




Якщо ви є правовласником ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДСТУ | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення! | Теги: ДСТУ, стандартизація
Переглядів: 27990 | Загрузок: 5153 | Рейтинг: 4.8/5, відгуків: 4

Корисний матеріал? Поширюй!

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів?
Щоб завантажити ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДСТУ. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів?
Цей ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДСТУ 1.5-2003. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів, обговорення та коментарі:

Цей документ відноситься до категорії ДСТУ за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.