ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту

Статус: у вільному доступі: Завантажити ДБН | КАК скачать?
2012-11-01, 16:49
державний герб
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ

Склад і зміст генерального плану населеного пункту

ДБН Б.1.1-15:2012


Рос.: СОСТАВ И СОДЕРЖАНИЕ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНА НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА
Англ.: STRUCTURE AND CONTENT OF THE PLAN OF HUMAN SETTLEMENTS

Розроблено: ДП "НДПІ містобудування"
Чинний з 1 листопада 2012 року
Введено на зміну ДБН Б.1-3-97, ДБН Б.1.1-9-2009

1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
1.1 ДБН Б.1.1-15:2012 встановлює вимоги до складу та змісту генерального плану населеного пункту.
1.2 Дані Норми призначені для застосування органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ
У цих Нормах є посилання на такі нормативні документи:
ДБН 360-92** Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень
ДБН Б.1.1-5-2007 Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту у містобудівній документації
ДБН Б.2.2-3:2012 Склад та зміст історико-архітектурного опорного плану населеного пункту
ДБН В.1.2-4:2006 Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)
ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011 Настанова про склад, зміст плану зонування територій (зонінг)

Ключові слова: генеральний план населеного пункту, міські та сільські населені пункти, концепція, містобудівна документація, розроблення містобудівної документації, оновлення містобудівної документації, зміни містобудівної документації.
 

3 ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

У цих Нормах вживаються терміни, встановлені законами України:

"Про основи містобудування" [2]: містобудування, розробка і реалізація містобудівної документації;

"Про регулювання містобудівної діяльності" [4]: містобудівна документація, генеральний план населеного пункту, територія, приміська зона, червоні лінії, вулично-дорожня мережа, інженерно-транспортна інфраструктура;

"Про охорону культурної спадщини" [16]: нерухомий об'єкт культурної спадщини, зони охорони пам'ятки культурної спадщини, історичне населене місце, історичний ареал населеного місця;

"Про охорону навколишнього природного середовища" [13]: охорона навколишнього природного середовища;

"Про природно-заповідний фонд" [14]: природні території та об'єкти, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва;

"Про благоустрій населених пунктів" [22]: благоустрій населених пунктів, вулично-дорожня мережа;

"Про землеустрій" [11]: документація із землеустрою, землеустрій; Земельним кодексом України [6]: категорії земель;

Водним кодексом України [7]: водний об'єкт, водний фонд, водоохоронна зона, прибережна захисна смуга.

4 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1 Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови та іншого використання території населеного пункту [4]. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів [4].

4.2 При розробленні генерального плану враховують:
а) Генеральну схему планування території України [5];
б) схеми планування окремих частин території України, Автономної Республіки Крим, областей, районів та їх окремих частин;
в) стратегії, прогнози і програми економічного, демографічного, екологічного, соціального розвитку відповідної території;
г) чинну містобудівну документацію на місцевому рівні та проектну документацію;
д) інформацію містобудівного, земельного та інших кадастрів [32];
е) інвестиційні наміри юридичних і фізичних осіб щодо забудови та іншого
використання території;
ж) спеціалізовані схеми, проекти і програми розвитку інфраструктури населеного пункту, безпеки та організації дорожнього руху, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження об'єктів культурної спадщини тощо.
4.3 Генеральний план визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації вулично-дорожньої та транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища історичних населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
Генеральні плани населених пунктів розроблюють на підставі завдання на розроблення генерального плану населеного пункту (далі - завдання) відповідно до додатка Б.
4.4 Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами території таких населених пунктів на підставі завдання.
4.5 Відповідно до затвердженого генерального плану розробляють плани зонування території (зонінг), детальні плани територій, програми соціально-економічного розвитку, галузеві схеми розвитку інженерно-транспортної 





Якщо ви є правовласником ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту і проти його розміщення - напишіть нам, будемо раді Вам допомогти.

Категорія: ДБН | Добавил: Слідкуй за новими - підпишись на оновлення!
Переглядів: 37997 | Загрузок: 10619 | Рейтинг: 5.0/5, відгуків: 2

Корисний матеріал? Поширюй!

Питання/Відповідь:

❔ Як завантажити ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту?
Щоб завантажити ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту перейдіть за ᐉ цим посиланням під описом ДБН. Зазвичай документи викладені в форматах PDF, DOC, TXT.
❔ Як купити ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту?
Цей ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту розповсюджується зазвичай безкоштовно 🆓. Але ви можете підтримати наш проект матеріально за цим посиланням.

Відгуки про ДБН Б.1.1-15:2012 Склад і зміст генерального плану населеного пункту, обговорення та коментарі:

2012-11-13 Спам
1. Lena
Good
Ответ:

Цей документ відноситься до категорії ДБН за внутрішньою класифікацією ДБНУ, подібні НД України містять інформацію необхідну для ведення діяльності у сфері будівництва.